| anonim_4396 a întrebat:

Ieri m-a chemat iubitul meu la el și mi-a zis ca doar ne uitam la un film sau câteva episoade dintr-un serial și sa nu cred altceva, chiar dacă puteam m-am gândit și am ales sa nu ma duc, știu ca ne uitam doar la un film sau ceva dar na și dupa ce s-a făcut mai târziu m-am răzgândit adică ce putea sa se întâmple rău? Dacă refuzam nu se intampla nimic și oricum când am refuzat m-a întrebat de ce și mi-a zis ca doar stam. Ok, v-am zis, când s-a facut mai târziu m-am răzgândit dar nu i-am zis nimic adică acum chiar vreau și azi i-am spus ca abia vineri o sa ies ca să-i dau de înțeles ca ii propun sa ma cheme la el și asta a făcut, m-a întrebat dacă într-o zi as putea sa ma duc la el. Credeți că e ok? Avem 14 ani dar promit ca nu o sa se intample ceva mai mult doar ca 90% vreau sa ma duc la el, 10% nu... Ce sa fac?

De la începutul relației chiar îmi doream si abia așteptam să mă cheme la el dar acum nu știu... Parca mi-e rușine sa stau doar cu el, mai ales la el acasă, apropo, o sa fie și verisoara lui mai mare acasă deci totul o sa fie super safe, promit, doar ca nu știu de ce am o stare ciudata de parca mi-e rușine sa stau doar cu el(deşi am mai stat, dar doar afara, nu la el in casa).

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Atâta timp cât mai e cineva la el si acea persoana e si femeie și si adult poate nu e o problema atat de mare.
Ideea e sa il cunosti tu suficient de bine si sa stii ca e un băiat cerebral, sa anunți pe cineva unde esti si sa ti legătură cu cineva macar prin mesaje si evident sa nu stai mai mult de 2, 3 ore.Nu e nici frumos si nici sigur.
Ai mare grija.

| CristianaCrss a răspuns (pentru Freya1):

Verisoara lui are 16 ani și am mai văzut răspunsuri de genu, tipul nu e pus pe agresat fete deci nici nu ma gândesc la asta ca ar fi un pericol dar e primul băiat care ma cheamă la el și vreau sa ma duc dar în același timp ceva îmi spune ca nu e ok... Probabil asta este cauza pentru care vreau, dar nu vreau laughing

| Freya1 a răspuns (pentru CristianaCrss):

Nu e vorba ca e pus pe agresat fete, e vorba ca tu mergi la el acasă, pe teritoriul lui cum se spune si indiferent de ce se intampla constient sau inconștient raspunsul ar fi "ce ai cautat la el?".
Eu stiu ca tu esti inca mica si te gândesti ca nimic rau nu se poate intampla, dar nu e chiar asa. Poate nu e pus pe agresat fete dar și tu la rândul tău trebuie sa fi precauta.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă te duci, anunță pe cineva de încredere unde ești, și poți sa faci asta doar dacă îl cunoști bine pe el și familia lui și ești sigura ca e băiat de încredere, ca nu te pui în pericol, altfel nu te duce. Ești sigura ca va fi și verișoara lui cu voi? Atunci de ce spui ca îți este rușine ca veți fii singuri?

| CristianaCrss a răspuns (pentru Emma30555):

Va fi acasă dar nu cred ca o sa stea cu noi în aceeași camera

| CostinAlamariu a răspuns:

Ti-e rusine fiindca ai doar 14 ani si stii in mod instinctual ca ceva nu e ok. Si instinctul tau are dreptate. Stii cum se zice, asculta-ti intotdeauna inima.

Sfatul meu e sa lasi baietii pana mai cresti, sau macar sa te limitezi la iesit pe-afara la un suc si atat.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Tu ai părinți? Ei îți dau voie? Si de ce nu vine băiatul la tine? Așa se obișnuia pana mai ieri. Dar in Biblie scrie ca mai la sfârșitul istoriei omenirii fata va peți pe băiat. Si se împlinește sub ochii noștri.