| alx4593 a întrebat:

Ieri pe zi cand ma intorceam in tara prin slovacia m-au oprit politisti au zis ca nu am platit nu stiu ce tichet de autostrada ca am loat amenda 140 de euro am semnat ca eram grabit si mi-au loat permisu si au zis ca daca platesc in 15 zile il primesc inapoi, daca nu platesc in 15 zile tot trimite permisu acasa nu? cum se procedeaza ca nu inteleg

3 răspunsuri:
| UnOmGanditor a răspuns:

Pe autostrada sunt anumite telepass-uri unde trebuie sa platesti de aia te-au luat.
Daca nu platesti ti-l ridica de tot.
Te duci la politie cu actele iti ceri permisul si platesti.

| alx4593 explică (pentru UnOmGanditor):

Cum adica mi-l ridica de tot pentru o taxa neplatita? ramane la ei in tara sau cum?

| UnOmGanditor a răspuns (pentru alx4593):

Man iti ia permisul deci da ramane la ei. daca il vrei platesti pentru el.