| stef1290 a întrebat:

Îmi doresc un tatuaj pe gât dar îmi este teamă că doare și vreau să știu cum să scap de frica aceasta. Ce părere aveți de tatuajul pe care vreau să il fac ( vreau să îmi fac un sărut pe gat buze roșii )?

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Sunt atat de multi barbati si, mai ales, atatea femei care au putut suporta aceasta durere, care nu e decat un usor disconfort local, si nu o poti face tu? Nu e vorba de vreo operatie pe creier, ci de cateva intepaturi. Daca iti e frica, stai fara tatuaj si gata happy

| Hammurabi a răspuns:

Tatuajul nu doare atât de tare.
Durerea groaznică va fi peste niște ani când vei vrea să-l scoți chirurgical și te vei întreba ce dracu' a fost în capul tău când ți-ai făcut acel tatuaj acolo. laughing

| Emma30555 a răspuns:

Exista un spray cu anestezic care atenuează mult durerea și se poate folosi pentru tatuaje, îl găsești și la farmacie din câte știu. Dar ți as recomanda sa ți l faci într un loc mai ascuns pentru cazul în care la un moment dat te vei plictisi de el

| Dandinelle a răspuns:

Doare ca orice interventie pe piele. O sa simti ca o zgaraietura de pisica sau ca atunci cand te tai cu foaie- mai constant. Frica vine din interiorul tau, las-o in pace. Daca iei frica in brate in momente atat de ...simple...ce te faci atunci cand ai un

E treaba ta ce tatuaj iti faci, sa stii doar ca in timp culorile o sa se duca si o sa fie roz-portocaliu la un momentdat daca nu il bati din nou. Iar daca il bati din nou va arata destul de in relief. Ca locatie: esti sigur/a ca vrei acolo sa-l ai si sa-l veni toata viata?

| Matei_Elena_1992 a răspuns:

Hai ma ca nu e chiar asa dureros. Sunt chestii mai dureroase în viata