| anonim_4396 a întrebat:

Imi explica cineva cum sta treaba aici pe TPU si cu fundele.

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Te uti la intrebari si daca crezi ca poti si vrei sa raspunzi la careva scrii raspunsul tau. Funda primesti atunci daca dintre toate raspunsurile primiteal tau ii place cel mai mult utilizatorului care a pus intrebarea.Deci funda da cel care pune intrebarea.

| Anonima8943 a răspuns (pentru gemeni6226):

Si daca primesc funda cu ce ma avantajeaza

| anonim_4396 explică (pentru Anonima8943):

Cu nimic. Primesti niste puncte care nu te ajuta cu avsolut nimic dar unii tot alearga dupa ele si le cersesc. Fundele sunt mai mult un multumesc al celui care a postat intrebarea. Mai de luat in seama sunt monezile care se acorda pentru raspunsuri remarcate de editori, cu ele poti sa cumperi lucruri din magazinul TPU dar au termen de valabilitate acele monezi.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Anonima8943):

Primesti 100 puncte care te propulseaza mai sus in clasamentul general.Fiecare funda primita te ajuta sa urci mai sus in clasamentul general daca iti doresti asta.Pentru mine mai e si satisfactie sufleteasca ca raspunsul meu a placut cel mai mult.