| AlecSsS2002 a întrebat:

Imi permit sa va salut pe toti, timpul mi-a schimbat mult viata si tot, acum se fac 4 ani de cand am pierdut o persoana foarte importantă si de atunci totul mi s-a schimbat, mereu ma gandesc la anii cei vechi, frumosi 2009, 2010,2011 si nu-mi pot da explicația, atunci totul era un rai pentru mine. Mereu încerc sa retrăiesc numai acele timpuri. Cine are această problemă :?

7 răspunsuri:
| MajinVegeta a răspuns:

Hmm, e frumos sa traiesti in trecut si viitor, dar cel mai bine e sa traiesti in prezent.winking

| GaZa1994 a răspuns:

Buna! Cred ca marea majoritate au problema asta. Si de altfel alti multi au trecut peste. Cu cat încerci sa faci ca totul sa fie ca înainte, cu atât de mult e posibil sa se strice totul mai tare. E imposibil sa ajungi la ce era o dată. Ce a fost, a fost! Era o expresie dar se pare ca se intelege si se pretează perfect la situatia ta.

| AlecSsS2002 explică (pentru GaZa1994):

Îți mulțumesc oricum! Am doar 15 ani si am trait fericiti cam vreo 11 ani sad

| GaZa1994 a răspuns (pentru AlecSsS2002):

Si poti sa traiesti restul de acum încolo fericit! Totul depinde de tine. Bineinteles ca viata are suișuri si coborâșuri dar ideea e ca trebuie sa mergi mai departe. Daca ramai blocat pe o perioada a vietii (trecutul), o sa iti pierzi timpul. Sunt multe alte lucruri pe care poti sa le faci si sa iti captiveze atentia si sa te faca sa te simti bine.

| AlecSsS2002 explică (pentru GaZa1994):

Mersi, btw cati ani ai?

| GaZa1994 a răspuns (pentru AlecSsS2002):

| AlecSsS2002 explică (pentru GaZa1994):

Multi inainte!