| anonim_4396 a întrebat:

"Imi place cand femeile sunt proaste… De cele mai multe ori, fetele se supara cand spui asta. "Oh, iti plac femeile proaste. Esti intimidat de cele inteligente?" Nu… Uitati cum sta treaba. Femeile vor ca barbatii sa fie mai inteligenti decat ele. O femeie nu o sa faca sex cu un barbat mai prost decat ea, asa ca… "
https://www.youtube.com/watch?v=5oyrG3PcgLk

In teorie este logic dar cat de destept si succes ar trebui sa fie un baiat pentru a atrage o fata? deoarece sa fim sinceri nu toti suntem egali, nu ai cum sa fi cel mai de succes pe toate planurile.

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Cu primul aspect sunt de acord.
Mai exact, (pentru a evita comentariile unor necunoscatori in materie), Biologia este de acord.
In epoca vanatorilor/culegatorilor, femeia cauta un barbat puternic din punct de vedere fizic.
Acum a inlocuit "puternic', cu "inteligent", in vremea zeului "Ban" neavand nevoi atat de speciale incat sa necesite "puterea" unui mascul.
Rationamentul din intrebarea ta are o fisura cand vine vorba de "sex".
O femeie nu o sa faca "dragoste" cu un barbat mai prost decat ea, in rest, sunt nenumarate cazuri in care o femeie de succes alege uneori sa faca sex cu un "dulap" care rupe buturuga cu o mana...dar nu arde neuronul.
Dupa "gimnastica", se va intoarce evident la individul inteligent.
Paradoxal, din punct de vedere al alegerii... femeia e mai inteligenta.

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi in alte tari europene unde femeia la cat de desteapta e te lasa fara casa fara masa si cu datorii in buzunar. Alea chiar sant destepte

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Da suntem norocosi la ce femei avem, de aceea multi din strainatate ne apreciaza femeile mai mult decat o facem noi din pacate

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Si romancele devin la fel ca alea din occident cand prinde un armani la gat asa ca nu te baza mult pe ele

| RAY a răspuns:

Singurul lucru care determina atractia sexuala este aspectul fizic,nu inteligenta nici starea materiala,dar dupa cum ti am mai scris,femeile sunt complexe si au un ciclu menstrual care le schimba comportamentul,selectia lor sexuala, femeile cauta un barbat cu care sa faca ceva, pentru aventuri e ok unul frumos dar daca curvar nu faci casa cu el, fetele difera fata de femei asa ca conteaza si varsta, educatia, inteligenta, o persoana inteligenta poate o sa vrea un om inteligent langa el, selectia sexuala este complexa, nu isi pot da un raspuns pentru ca difera de la individ la individ

| LoveSleep a răspuns (pentru RAY):

Sunt multe lucruri care determină atracția sexuală, nu doar aspectul fizic. Am cunoscut ceva tipe care nu erau cine știe ce zeițe cu care am vorbit mai mult decât cu cele care arătau foarte bine dar dădeau în gropi, erau monotone sau plictisitoare.

| RAY a răspuns (pentru LoveSleep):

Vorbesc de prima impresie cand vezi un om, ai si tu dreptate nu neg asta, un om popular are mai multe atributii nu doar fizicul

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce treaba are sexul, cu inteligenta? Te culci cu cine nu iti strica reputatia, si te atrage fizic. Indiferent din partea cui privesti (barbat-femeie).
In ceea ce priveste relatiile, majoritatea cautam pe cineva macar de nivelul nostru, poate chiar mai inteligent. Desi, nu sunt putini cei care isi cauta un/o partener/a ceva mai incuiata la minte, pe care sa o domine pe toate planurile. In randul barbatilor mai... ne-emancipati, sunt destui care isi cauta sotii gospodine carora sa le dea ordine.
Femeile sunt mai atrase de barbatii destepti, cum si barbatii destepti trateaza mai cu atentie femeile inteligente. Dar se culca cu alea mai prostute, mai des decat cu cele destepte.
Nu trebuie sa fii destept si de succes pentru a atrage "o fata". Gasesti fete de la boschetare cu punga de aurolac, pana la medici de succes, femei de afaceri, etc. Toata treaba este sa inveti sa atragi o fata din categoria ce ti se potriveste.
Prostii, si analfabetii se casatoresc primii, si din pacate fac pui, desi nu prea isi permit sa ii intretina. Deci, nu iti trebuie succes sau inteligenta, ca sa ajungi sa ai o pereche de sex opus.

| Mayhem666 a răspuns:

''Femeile vor ca barbatii sa fie mai inteligenti decat ele''.
Ce fel de afirmatie idioata mai e si asta?

''O femeie nu o sa faca sex cu un barbat mai prost decat ea''
De ce totul trebuie sa se rezume la sex?
Si de ce ai mentionat ''decat ea''? Sa stii ca femeile nu sunt proaste.

Daca ar exista mai multe feministe pe aici, sau in cel mai rau caz, feminazi, mai mult ca sigur ar fi un adevarat razboi pe aici. Bucura-te ca ai scapat usor.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Am zis doar intr-un mod amuzant de aceea am si pus intre ghilimele.
Prin inteligent am vrut sa spun ceva mai superior, nu prea vad femei destepte mai in varsta, mai inalte, mai frumoase etc sa intalneasca un baiat care este login sub ea. Din toate punctele de vedere de la ani, fizic, inaltime, salariu etc
Dar intrebarea mea a fost cat mai inteligent decat ea, deoarece am vazut si fete inteligente care se intalneasc cu baieti mai apropiati de ele, dar alte proaste tute si pe deasupra si urâte care umbla doar cu Bogati si barbati maturi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca organul sexual masculin nu stie carte, te asigur ca nici cel feminin.
Strict pentru sex se tine cont prea putin de inteligenta.
Sincer, prea e overrated sexul. Presupun ca aveti sub 18-20 ani majoritatea de aici. Toti prostii si-o trag.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"O femeie nu o sa faca sex cu un barbat mai prost decat ea"Aha.Si la prostituate e la fel? E cumva pe usa un semn:"Daca ai IQ mai mic de 120 nu intri"? Sau la prietenii cu beneficii? Inteligenta partenerilor nu face sexul mai bun sau mai rau, deci nu e importanta.Inteligenta conteaza doar intr-o relatie adevarata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta cu succesul e cam invalida si irelevanta, pentru ca femeile nu stiu ce vor de la sexul opus.
azi una se casatoreste cu un barbat bogat si intelectual, ca apoi a doua zi sa se indragosteasca de un saormar fermecator care pac pac ii zdruncina lumea printre cearsafuri.

(culmea, si eu am observat ca mai toti saormarii arata bine)

da, ramane valabila treaba ca un barbat de succes dpdv profesional are mai mult succes in randul sexului opus, dar e de-ajuns sa te documentezi sa vezi cate divorturi au loc la Hollywood (barbati despre care nu-ti imaginezi ca cineva i-ar parasi).
asta fiind un exemplu mai la indemana, desi sunt destule cazuri si pe aici in Romanica, de femei care isi inseala sotii bogati. (si nu sunt neaparat bosorogi si naspeti)

deci oricat succes ai avea, cam nimeni nu scapa de treaba asta cu inselatul.

si sunt destule femei care fac sex cu barbati mai prosti ca ele.
pentru ca sunt destule femei intretinute de barbati, femei care conduc barbati doar cu aspectul fizic...ele neavand practic nicio realizare profesionala sau personala.

nu am nimic cu cazurile unde femeia e intretinuta contribuind si ea cu ceva, fiind utila cu ceva si fiind ajutata sa-si intretina pasiunile cu banii sotului.

dar eu m-am referit strict la putorile alea bimbos care conduc prostii si pe care ii storc de bani.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da ai perfecta dreptate, o femeie va accepta doar ce ii oferã acel barbat. De aceea trebuie sa nu ii oferi totul, sa pui niste limite indiferent de cat succes ai avea, deoarece nu sunt multumite niciodata cum ai dat si tu exemple foarte bune cum sunt cele care pot avea totul dar vor intotdeauna mai mult, experiente noi nu sunt satisfacute mai niciodatã.

Multe Sunt din cauza barbatilor asa ca le trateaza ca pe niste zeite si ele ii manipuleza cum vor ele, indiferent cum e ii ofera prea multa atentie asta trebuie sa inceteze

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asa e man, nu i asa ca regreti ca nu mi ai dat mie fund man?
Daca imi dadeai fund acum il ofticam si mai tare pe ray, se oftica ca am luat funda la alta intrebare cu iubirea, dar iiam aratat eu lui, cea mai mare bad gril de pe site eu sunt, nu ce zicea el bad gril la alte proaste anoste in mod eronat man

| Supicadepui a răspuns:

Femeile prefera barbatii inteligenti, dar nu neaparat mai inteligenti decat ele; poate unora le place sa fie dominate si atunci ii prefera pe aia mai inteligenti decat ele.
Asa e, inainte ca o femeie sa faca..., isi intreaba partenerul ce coeficient de inteligenta are, iar daca e mai mai mic decat al ei refuza.
Nu trebuie sa fi extrem de inteligent si de succes ca sa cuceresti o fata. Uneori e de ajuns sa stai intr-un colt, nefacand nimic si ai cucerit-o.
Sunt si cazuri, extrem de multe, in care daca baiatul nu are bani, fata nici nu se uita la el, chiar am auzit aceasta replica.
Depinde ce fel de persoane vrei sa atragi, dar si modalitatile prin care vrei sa le atragi.

| anonim_4396 explică (pentru Supicadepui):

Eu cred ca inainte o femeie isi testeaza barbatul, sa vada gradul lui de inteligenta desigur. Ca altfel ar face direct fara ezitare, cum am face noi. La baieti nu le prea pasa de cat de inteligenta este fata, doar daca este frumoasa

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Fiecare f8te ce ii place. Unii se multumesc si cu putin, altele vor sa fii olimpic international la mate si sa ai si familie bogata.
Nu e ceva general valabil. Sexul in sine se face dupa atractie fizica sau ca sa faci copii. Atat si nimic mai mult. Restul, asa cum ti s-a zis, conteaza doar intr-o relatie de durata/casnicie.