| ViseColorate_4467 a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat, el are clasa langa a mea, deci ne intalnim foarte des pe holul liceului...la inceput, cand mie a inceput sa imi placa de el ma uitam foaaarte insistent la el atunci cand treceam unul pe langa altul, si se pare ca i-am atras atentia pentru ca acum ma priveste si el la fel de insitent, ba chiar intoarce si capul dupa mine...nu stiu sigur daca ma place. dar as vrea sa fac ceva sa il cuceresclaughing)nu vreau sa fac eu primul pas, pentru ca nu as indraznilaughing funda pentru care ma ajuta:X

1 răspuns:
| ArchangelKnight a răspuns:

Uneori e bine sa iti iei inima in dinti si sa actionezi asa cum vrea ea. Luni, spune-i celei mai bune prietene sa il intrebe daca poate veni un moment sa vorbeasca cu tine si apoi sa va lase singuri. El va veni (ai incredere)! Faceti cunostinta, apoi spune-i ca l-ai vazut uitandu-se dupa tine. Spune-i si tu acelasi lucru si mai adauga: 'cred ca imi place de tine'. Gandeste-te la un loc unde sa iesiti impreuna inainte sa vorbesti cu el, apoi: 'vrei sa iesim undeva sa mai vorbim?' Atat! Restul vine de la sine.