| anonim_4396 a întrebat:

Imi place foarte mult engleza limba romana ce profil ar trebui sa >urmez?;; (urasc matematica si tot ce e legata de ea)

8 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Clar ca filologie adica profil uman...

| xibalba a răspuns:

Filologie bilingv sau stiinte sociale.

| DianaLostInDreams a răspuns:

Filologie bilingv engleza

| illusion a răspuns:

In nici un caz profil real.sau tehnic.in fine.la tehnic esti obligat sa dai teza la fizic.si daca nu iti place mate.presupun ca nici fizica.asa ca take care totusi pentru un profil uman trebuie' sa ai medie mare :pe

| simona_1150 a răspuns:

Daca iti place si engleza... filologie bilingv engleza. dar ai grija. in a 9-a o sa faci geografia si in a 10-a istoria marii britanii. Si...multe, multe ore de engleza.

| kara a răspuns:

Normal: litere! Nu e de la sine inteles?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui sa inveti ceva la matematica chiar daca nu iti place. Daca stii ceva profesoara iti va pune note foarte mari! Si invata si la celelalte obiecte, dar daca nu vei face asa cum ti-am spus vei avea note mici! URMEAZA-MI SFATUL!

| brigitte a răspuns:

Filologie bilingv engleza sau Filologie engleza intensiv. Nustiu daca nu ii acelasi profil...tongue