| anonim_4396 a întrebat:

Îmi place foarte mult ideea de a avea led-uri roșii pe îmbinăturile dintre perete și tavan, efectiv ador cum se vede totul în lumină roșie, doar că am văzut că toate încăperile de genul sunt albe, crem, cenușii, nuanțe din astea. Eh, întrebarea este: lumina s-ar vedea la fel într-o cameră neagră?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe peretii negri nu se va vedea lumina deloc, nu va reflecta. Dar se vor vedea ledurile, iar obiectele mai deschise la culoare din camera se vor vedea rosii.

| Gigicapitica a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Asta e trist :'(
Dar mulțumesc mult pentru răspuns!

| Demidol a răspuns:

Tort negru, pereti negri... Urat.
Dar ce practici tu acolo de ai nevoie de "lumina rosie"?

| anonim_4396 explică (pentru Demidol):

Lumina roșie nu are nicio legătură cu ce practic eu, pur și simplu mi se pare estetică ^^ în plus, mai demult am citit că lumina roșie te-ar ajuta să înveți la mate, nu mai știut care e legătura totuși.

| Demidol a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa te ajute sa inveti "la mate"? Haha, nicidecum. Doar daca nu e un mod de a te exprima pentru anumite figuri fara legatura cu geometria.
"Mai demult", cand nu exista reclama pe net, lumina rosie (la inceput sub forma unui felinar la poarta, apoi mai evoluat si mai discret) indica un loc de prostitutie.