| Balonaseplutitoare a întrebat:

Imi poate spune cineva despre viziuni?
Am uneori viziuni ciudate care se adeveresc odata am zic ca se despart 2 oameni si chiar asa a fost, apoi intr-o zi ii spusesem ceva mamei( nu pot spune ) si ea m-a intrebat de unde stiu.
Ce sunt de ce se intampla asta?
Uneori mai aud o voce parca a unui barbat care imi spune aceste viziuni.
Va rog seriozitate daca luati in ras ori nu mai comentati ori va dau report.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se cheama premonitii, nu viziuni!
Toti le avem, asa ca, nu-i nimic anormal!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunicarea si perceptia umana este deseori subconstientã, intrã informatia in subconstient si dupã o percepem a fi real constient. Asta ne induce in eroare câteodatã, totusi auzi vocea unui barbat? Nu stiu, nu sunt psiholog, dar fiecare avem o parte femininã/masculinã in noi, tu ai 10% masculinitate in tine se numeste animus. Esti tu insãti care vorbeste in mintea ta, si te ghideaza.

| Balonaseplutitoare explică (pentru anonim_4396):

Da dar de ce tot ce visez se adevereste si ma blochez la un moment dat si raman cu ochi deschisi si vad

| Freya1 a răspuns:

Ca sa facem o gluma, in momentul in care auzi voci e clar ca ai schizofrenie laughing.
Serios nu ai cum sa auzi voci si sa fi si sanatos.Iar in legatura cu celelalte chesti sunt normale si nu se numesc viziuni ci intuitii.
Daca doi oameni nu se potrivesc sau nu se mai inteleg vezi asta cu ochiul liber, nu trebuie sa iti inchipui ca e clar ca o sa se desparta.Iar in legatura cu mama careia i-ai spus ceva ce nu aveai de unde sa stii banuiesc ca nu era un secret de stat si poate l-ai auzit din intamplare sau ai tras o concluzie in mintea ta.