| eyline a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva cum pot sa dezactivez mesageria vocala la Cosmote? Mai exact, stiti la ce numar pot suna pentru serviciul Relatii cu clientii? Ms mult

6 răspunsuri:
| DiDi a răspuns:

1. Formezi #002# (##002# are acelaşi efect) şi apoi apelezi acest număr. Rezultatul este anularea tuturor redirecţionărilor sau devierilor active ale telefonului.

2. Formezi #004# (##004# are acelaşi efect) şi apoi apelezi numărul format. În acest mod anulezi redirecţionarea condiţionată a apelurilor.

Din câte ştiu, acest truc funcţionează pentru reţelele Vodafone şi Cosmote.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unul din numerele pe care le am sunt de la Cosmote am vrut sa dezactivez mesageria vocala si n-am reusit, mi s-a spus ca se poate numai la abonamente, am urmat inainte niste instructiuni care erau pe carticica cosmote cu care am primit numarul, dar dupa ce am urmat instructiunile casuta era tot activa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau : La Cosmote mesageria vocala poate fi activata sau dezactivata sunand la Serviciul Clienti ("1234" - gratuit de pe Cosmote, 021. 404. 1234 sau 0766. 121. 234 pentru abonamente; "1244" - gratuit, 021. 404. 1244 si 0766. 121. 244 pentru cartele). Abonatii sau posesorii de cartele Cosmote mai au un mijloc simplu la indemana. Pot forma de pe telefonul mobil "##002#" si scapa de toate redirectionarile, inclusiv de cea catre serviciul de mesagerie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la 0765555554

| crevetzel a răspuns:

Suna la 133 si acolo o sa afli cum sa o dezactivezi...iti va raspunde mesageria de la cosmote si o sa te indrume cum sa faci...