| Rm12 a întrebat:

Imi puteti face o lista cu locuri abandonate din Bucuresti? Ma refer la cladirile alea vechi care pot fi vizitate ziua, genul ala de cladiri care nu intra in categoria de "valoare istorica", dar care totusi sunt frumoase. Vreau sa incep sa vizitez tot felul de locuri abandonate si as vrea sa fac pentru inceput o lista cu ele. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Chi123 a răspuns:

Buna, stiu ca raspund foarte tarziu, dar daca inca iti este de folos, poti vizita : fabrica de bere bragardiu(calea rahovei), casa miclescu(e pe google maps), cinema marconi(nu stiu exact, este pe la gara de nord 1 totusi), forturile si bateriile de sub oras(unele sunt pe google maps), hotelul dunare(tot gara de nord, dar n am fost acolo inca, nu stiu daca se poate intra). Sper ca am fost de folos!