| Ani11 a întrebat:

Imi puteti recomanda de unde pot sa fac rost de mai multe font-uri la photoshop..stiu ca pe DeviantArt gasesti mult font-uri dar eu nu stiu cum sa le introduc in photoshop, de curand mi-am descarcat font-ul Cheeky Rabbit...dar nu stiu cum sa-l introduc in photoshop, ma puteti ajuta?
Dau FUNDA:*!

Răspuns Câştigător
| RoyDupuis a răspuns:

Orice font se instaleaza in "C:\WINDOWS\Fonts" ( in cazul in care ai windows si nu altceva), in photoshop nu se instaleaza fonturi, ci photoshop-ul le preia pe cele instalate in calculatorul tau. ca sa instalezi un font in copiezi si il muti in dosarul mai sus precizat si anume "C:\WINDOWS\Fonts" sau il poti muta acolo cu optiunea "cut" dand click dreapta pe respectivul font.