| Thecurious a întrebat:

Imi puteti recomanda niste indulcitori sanatosi?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In fapt glocoza e mai sanatoasa decat fructoza, de ce?
fructoza 50% se metaboliseza, 50% se converteste in grasimi, iar grasimea se depune direct pe burtica, in jurul ficatului = ficat gras

glucoza = 80 % se metaboliseaza, faza proasta e ca creste insulina ceea ce fructoza o face cu u indice glicemic mai mic

Miere, sirop de agave, sau de stevie (sirop, nu drajeuri), sirop de arțar = fructoza, deci cu limita man

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Plus ca fiecare celula din organism are nevoie de glucoza nu de fructoza

singura hrana a creierului este glucoza

| Thecurious explică (pentru RAY):

Te intereseaza foarte mult nutritia.

| RAY a răspuns (pentru Thecurious):

Da,de o luna sunt obsedat de ia man,am facut si blog, mereu citesc lucruri noi, vreau sa slabesc sanatos, nu este greu, sincer ma simt mai plin de viata de cand am renuntat la dulciuri, rar consum, recunosc pofte inca mai am

| NLS a răspuns (pentru Thecurious):

Mierea are ~ 33-34% glucoza, si 38-39% zaharoza, deci cantitati nu mult diferite.
Nu are cum sa aiba doar fructoza, cum abereaza colegul.

Siropul de agave e intr-adevar daunator, mai ales diabeticilor: contine 90% fructoza si 10% glucoza.

Siropul de artar contine foarte multe minerale si vitamine utile (mangan, magneziu, zinc, calciu, potasiu, B2), precum si antioxidanti, insa contine si minim 66% zaharoza, ceea ce nu ul face cel mai recomandat indulcitor pentru diabetici.

Stevia e destul de sanatoasa, si nu contine nici glucoza, nici zaharoza, ci glicozide (peste 10 tipuri de glicozide), care se metabolizeaza in steviol.
Doza maxima recomandata, exprimata ca echivalenti steviol, este de 4 mg/Kg corp/zi (e mult mai dulce decat zaharul).

Boabele din pastaile de Roscov, numit si Carub (sau Carob), sunt un substituent bun pentru zahar, dar mai ales pentru cacao.
Din ele se fabrica si E410, cunoscut si ca "guma de caruba", pe engleza: carob (bean) gum - un agent de ingrosare natural, si nepericulos.
O lingura de pudra contine 3, 9 g. zahar.

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Deci cum spuneam mai sus, mierea e indicata in orice produs.
Cu accent pe: MIEREA nu trebuie sub nici o forma incalzita peste 40-45 grade.

..isi pierde proprietatile, o consumi degeaba, caci prin incalzire creste cantitatea de hidromexilfurfural, substanta ce anihileaza restul de minerale si vitamine din compozitia ei.

| Thecurious explică (pentru NLS):

Iti sunt recunoscator ca te-ai documentat pentru a-mi raspunde.
Multumesc mult.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Praf de roșcove, pulbere mai exact.

| lpavel a răspuns:

Mierea e mai buna decat orice!

| NLS a răspuns:

Miere, sirop de agave, sau de stevie (sirop, nu drajeuri), sirop de arțar.
Mierea e cea mai sănătoasă, oricum.

| Thecurious explică (pentru NLS):

Am nevoie pentru pasca.

| NLS a răspuns (pentru Thecurious):

Atunci siropul de artar nu prea merge, fiind usor amarui.
Celelalte sunt ok.