| anncky a întrebat:

Imi puteti recomanda o carte pn adolescenti? happy
Funda.

5 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Prajitura de la ora 11. E o carte super faina si e de adolescenti.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

,,Elevul Dima dintr-a saptea,, de Mihai Drumes;,, Singur pe lume,, de Hector Malot;,, Doi ani de vacanta,, de Jules Verne, ori,, Capitan la 15 ani,, de acelasi autor.Depinde ce preferinte ai.

| agirll a răspuns:

Daca este fan fantasy eu iti recomand: Jurnalele vampirilor de L. J. Smith, Seria Damnare de Lauren Kate, Nu plange sub clar de luna de Heather Davis, Seria Amurg de Stephenie Meyer, Blestemul din Swoon de Nina Malkin, Eve de Anna Carey, Seria Academia Vampirilor de Richelle Mead, Seria Casa Noptii de P.C. Cast and Kristen Cast, Seria Vampirii Sudului de Charlaine Harris, Micutele mincinoase de Sara Shepard.
Sunt minunate aceste carti. [Nu spune o fana a vampirilor ] sune un simplu cititor care a fost multumit de cartea pe care a citit-o. Tot ce e mai sus iti recomand.:X funda?big grin

| IzabellaVanessa a răspuns:

Evermore si celelate carti din colectia Nemuritorii :X

| DanielCross a răspuns:

Depinde ce doresti dar o carte usor de citit; Insemnarile unei Pustoaice, funda?