| JeffHardyTNA96 a întrebat:

Imi puteti spune ce inseamna pentru voi cuvantul -fericire-?

Răspuns Câştigător
| xXdoareuXx a răspuns:

Inseamna acea senzatie de bine, in care iti doresti sa nu se intample nimic rau, si vrei sa fi alaturi de persoane dragi, la care ti nu cu toti/toate fitosii/fitoasele samd de care te-ai saturat pana peste cap. dar pentru tine ce inseamna?

| JeffHardyTNA96 explică (pentru xXdoareuXx):

Multumesc ca mai intrebat, apropo imi place rapunsul tau si daca tot mai intrebat pentru mine inseamna fericirea un sentiment enorm! Dar pentru mine inseamna cand as putea sa fiu alaturi de persoana pe care o iubesc si nu mi-as dori nimic mai mult de atata, fericirea mai inseamna pentru mine si cand reusesc sa imi fac acel drum al vietii sau cand mai ajut o persoana sau cand ii despart pe parintii mei sa nu se razboiasca! Sunt de exemplu foarte fericit cand merg la cimitir sa imi vizitez bunicii care eu ar trebui sa fiu trist dar stiu ca sunt intr-un loc mai bun. Oricum singurul meu motiv de a fi foarte fericit ar fi sa fiu impreuna cu iubirea vietii mele :'( -Sper doar sa citesti acest raspuns si sa imi zici parerea ta la ce ti-am raspuns-)

| xXdoareuXx a răspuns (pentru JeffHardyTNA96):

Dragutz...ai dreptate in privinta ca atunci cand stau cu persoana ce o iubesti esti fericit dar pe langa acest sentiment de fericire mai este si sntimentul de iubire si altele. si eu mai ajut persoane mai sarace si ma simt bine cand o fac nu pentru ca ma dau mare ca i-am dat bani dar stiu ca acea persoana nu avea si poate avea mare nevoie mai ales acum in pragul sarbatorilor. Eu una cand imi vizitez bunicul la mormant plang pentru ca imi este extrem de dor de el de glumele lui, de felul cum ma tinea imi brate cand eram mai mica, cand mergeam la el vara cu ai mei si faceam un gratar si stateam pana inopta.mda.ce sa-i faci

| JeffHardyTNA96 explică (pentru xXdoareuXx):

Corect crying ce sa ii faci ....eu sincer nu prea am dat bani la saraci numa de, doua ori dar in rest nu pot sa zic ca nu i-am salvat cand erau atacati de caini sau calcati de masini. Imi pare rau pentru bunicul tau si sper sa fi fericita in coontinuare ca si mine cand imi scrie prietena mea (iubita). Sa ai un an nou fericit cu tot ce iti doresti happy!

| xXdoareuXx a răspuns (pentru JeffHardyTNA96):

Mda, si eu sper sa fiu fericita ca acum 1 an. Dar nah...Mersi si tie la fel :* Distractie placuta

| JeffHardyTNA96 explică (pentru xXdoareuXx):

Multumesc big grin

15 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Un sentiment placut, o stare pe care cu totii vrem sa o obtinem, dar uneori avem impresia ca nu am gasit calea potrivita.Eu consider ca "fericirea" nu este o destinatie, ci calatoria in sine:
"Viata nu inseamna sa astepti ca frutunile sa treaca, ci sa inveti sa dansezi in ploaie".

| Mangustă a răspuns:

Uita-te in dex. Tot aia o sa-ti spun, doar ca mai lung si cu o tenta de cretinism.

| JeffHardyTNA96 explică (pentru Mangustă):

Vreau parerea voastra despre acest sentiment happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Senzatia de a trai fiecare clipa ca si cum ar fi ultima.

| Antoniacopiluța a răspuns:

Cuvantul fericire pentru mine inseamna o bucurie imensa cand ajut pe cineva, cand primesc ceva, si cand dariuesc ceva, ma simt impacata si fericita ca am putut ajuta!

| Lora1 a răspuns:

Pai.thinking inseamna....cand ti s eintampla ceva frumos ceva ce iti doareai cu adevarat! aste este pentru mine fericirea big grin

| s3v3n7 a răspuns:

Fericirea e un sentiment care vine din suflet.

| puffii548 a răspuns:

Pentru mine este totul. Daca nu as fi fericita niciodata cred ca as muri. Fundalove struck?

| AlleAlexandraAlexutza21 a răspuns:

Pai pentru mine cuvantul fericire inseamna cand sunt bucuroasa cand primesc ceva sau cand ajut pe cineva si cand imi multumeste cineva.

| anchyancutza a răspuns:

Sa fi fericit inseamna pentru mine sa de simti bine cu cei din jurul tau..sa Ai in zambet real pe buze, sa nu te gandesti LA ziua de ieri sau maine..pt ca tot ce iti doresti e cu tine mereu, sa nu vrei sa mai dormi noaptea de bucurie..pt ca iti iubesti viata.