| `:x. ZuZu. a întrebat:

Imi puteti spune niste carti horror va roogbig grin

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Serge Brussolo-Krucifix, Haita, Lacăte carnivore, Carnavalul de fier, Moartea cu melon, Doctorul schelet, Febra, Mâncătorii de ziduri, Coşmar de închiriat, te avertizez, vei avea coşmaruri după ce le citeşti, Stephen King-Oraşul BântuIT, preferata mea, Shining, Apocalipsul, Misery, Carrie, Cimitirul animalelor, Christine, Dolores Clairborne, Jocul lui Gerald, O mână de oase, Capcană pentru vise, Lucruri preţioase, Zona moartă, Culoarul morţii, Salem´s Lot, poate că nu toate sunt horror în adevăratul sens al cuvântului însă mie îmi place Stephen King sub orice formă. O nuvelă de groază care garantat îţi dă fiori a scris George R R Martin-Regii nisipurilor http://www.scribd.com/doc/30154/Martin-George-RR-Regii-nisipurilor. Alţi autori-Clive Barker-Cărţile însângerate, Cabal, Everville, Dean Koontz-Sălaşul răului, Beţia sângelui, Miezul nopţii, John Saul-Umbra, Creatura, Chinuieşte-i pe copii, Prezenţa, Întuneric, Chelsea Quinn Yarbro-Hotel Transilvania, Palatul, Nopţile bestiei, Anne Rice-Interviu cu un vampir, Vampirul Lestat, Vampirul Armand, Vampirul Vittorio, Regina damnaţilor, Diavolul Memnoch, Povestea hoţului de trupuri, Bram Stoker-Dracula, Sălaşul viermelui alb, Rubinul cu 7 stele, Doamna în giulgiu

2 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Citeste cartile lui Dean R. Koontz. Sunt interesante.

| Sill a răspuns:

Ucenicul Vraciului
Blestemul Vraciului
Secretul Vraciului
Batalia Vraciului
Greseala Vraciului
Sacrificiul Vraciului
Cosmarul Vraciului
Povestile Vraciului:Vrajitoare