| geop a întrebat:

Îmi recomandaţi să merg la mormântul lui Arsenie Boca (Mănăstirea Prislop)? Argumente pro şi contra.

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi, in iunie o sa merg si eu.
Iti trim id-ul meu intr-un mesaj privat, daca vrei adauga-ma in lista de mess si mai vbwinking

3 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Vreau si eu sa ajung acolo cat de curand.
O sa iti povestesc ceva, nu stiu daca e o coincidenta sau chiar acel preot inca mai lucreaza pentru cei care merg si se roaga la el
O prietena de-a mea, a mers anul trecut acolo si avea un iubit de aproape doi ani, ea s-a rugat sa nu se mai desparta niciodata de el, si peste 2 luni a ramas insarcinata big grin s-au casatorit si acum sunt fericiti si impreuna big grin
Ea spune ca s-a intamplat asa pentru ca s-a rugat din toata inima sa nu se desparta de el niciodata, altii spun ca e o coincidenta, aici depinde si cat de credincios esti, pentru ca e clar ca un ateu nu poate sau nu vrea sa creada in asa ceva
Sfatul meu este sa mergi.

| geop explică (pentru AlinaaAli):

Am auzit pe multă lume spunând că s-au împlinit unele chestii după ce au fost. Poate mint 2-3 oameni, dar câteva zeci nu îi vad rostul să mintă. Aş vrea să merg şi să îl rog să mă ajute sau să îmi de un semn pentru a scăpa de depresie, singurătate şi introvertire, să mă ajute în unele proiecte pe care vreau să le întreprind anul acesta şi să am o linişte în suflet, să scap de ura din mine.

| AlinaaAli a răspuns (pentru geop):

Sfatul meu este sa mergi, in iunie o sa merg si eu.
Iti trim id-ul meu intr-un mesaj privat, daca vrei adauga-ma in lista de mess si mai vbwinking

| Andreea303 a răspuns:

Eu plec la Prislop vinerea asta, la mormantul Pr. Arsenie. De-abia astept! Cu siguranta se intampla minuni acolo daca te rogi din tot sufletul!