| caramelitamia a întrebat:

Imi spuneti, va rog, cat costa un bilet de intrare in Salina din Turda? happy

6 răspunsuri:
| Dan a răspuns:

Intra pe site-ul primariei din Turda si vezi.

| VoiceWithin a răspuns:

10 lei pentru adulti si 8 lei pentru copii am fost si eu big grin asa era atunci.

| Andromedda a răspuns:

Din cate stiu 10 lei adulti si 5 lei copii.happy

| deathlord a răspuns:

10 ron adulti iar 5 ron copii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adresa: Salina Turda, Strada Salinelor 54/B, Turda, Jud. Cluj.

Odata cu renovarea Salinei s-a dat in functiune si noua intrare din zona Durgau.

Telefon: 0264-311690

Program de vizitare: 9-17 (in perioada 1 mai - 31 octombrie), 9-13. 30 (in perioada 1 noiembrie - 30 aprilie)

* Se recomanda imbracaminte adecvata (pentru 10-12 grade)
* Este utila o sursa de lumina mobila cu toate ca mina este iluminata integral

Pret

La data de 23 ianuarie 2010 pretul de intrare era de 10 lei pentru adulti si 5 lei pentru elevi si studenti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

15 lei