| Nicudk a întrebat:

In cateva zile incep inscrierile la liceu si nu stiu ce profil sa aleg turism si alimentatie sau economic. Vreau sa-mi spuneti si mie care este mai bun, care este mai cautat si ce pot ajunge daca fac profilul turism si alimentatie sau profilul economic.

Răspuns Câştigător
| MxR a răspuns:

Turism --- > poti lucra la o agentie de turism, un agent de turism, o ghid, ai deosebita placere de a cunoaste alta tari, alte locuri.

economic ---> lucrezi cu banii. este f obositor sa fi economist dar este o meserie banoasa

alimentatie ---> bucatar, pastiser. poti lucra la un restaurant -pe acest domeniu.

turism mie mi se pare un pofil dragut