| Christyne a întrebat:

In ce credeti? Viata dupa moarte? Reincarnare? Entitati?

14 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Cred ca dupa moarte va fi ce a fost si inaintea vietii. Evolutie.

| inna a răspuns:

In reincarnare.winking

| Gabry a răspuns:

Cred in sfarsit, dupa moarte nu va mai fi nimic!

| MisterKat a răspuns:

Cred in viata dupa moarte, reincarnare si entitati. Gandeste-te fiecare lucru are un antonim,"normalul"- lumea fizica, materiala in care traim are si un opus "paranormalul" - lumea spirituala.

O zi buna!

Daniel.

| selef a răspuns:

In moarte dupa viata.

| adrianhasde a răspuns:

Cred doar in viata dupa moarte si in entitati adica spirite, ingeri si demoni. Reincarnarea nu exista si nici nu a existat vreodata. Este doar o ipoteza prin care ii da omului o libertate totala crezand ca isi poate rascumpara greselile in alta viata. Fiecare suflet are o singura judecata particulara si nu mai multe.

| Dorinel a răspuns:

Cred ca...in Viata dupa moarte si entitati cat despre reincarnare...nu prea sad

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Cred in Doamne Doamne si daca el crede`n astea cred si eulaughing!

| adinescu a răspuns:

In nimic. tu ia si da tot la saraci si la biserica du-te in munti si roaga-te pentru ca in lumea de dincolo sa fie bine.cu ce garantie?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai materia vie emite informatii, materia moarta numai daca cineva a depus informatia pe ea, viata de dincolo? unde dincolo?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveam un coleg, acestuia ii murise sotia, a doua zi urma sa ne intalnim sa discutam ceva legat de job, seara acesta vorbea in gand cu nevasta care murise in jurul orei 21-22, in acelasi timp gandeam si eu la el cum sa facem cu problema care urma s-o rezolvam, la un moment dat intre vis si realitate imi apare in imagine o femeie bruneta inalta imbracata intr-o rochie deosebita cu o floare prinsa cu ac, auzeam in fundal o melodie cantata la pian, stiam si aurorul si cum se numeste melodia si cine o canta. A doua zi ii povestesc, sotia ta era inalta bruneta ati fost la o nunta si avea o floare asa si se canta melodia asta si a cantat-o..., zice da dar de unde stii? pai dragii mei informatiile ajung la noi cei vii nu la cei morti, dincolo nu este nimic, atunci desi citisem foarte mult despre viata de dincolo (chiar si scrieri vechi ), m-am lamurit, dincolo de noi suntem tot noi, clar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suc acidulat....cred ca multi se intreaba asta. M-am gandit sa iti raspund la intrebare dar de fapt constat k nici eu nu stiu raspunsul....totusi cel mai bine ar fi sa ne incredem in Dumnezeu si sa nu ne gandim inca la viata de dupa moarte sau la reincarnari...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In viata dupa moarte.