| kiss1 a întrebat:

In ce culoare s-ar incadra viata,(copilaria) pe care o traiti acum?

Răspuns Câştigător
| cerculetezburatoare a răspuns:

Lumea se cladeste din cercuri concentrice, inele magice provenite dintr-un loc sacru-sufletul- si de aceea oamenii incearca sa reflecte pe pamant SACRUL, PURITATEA, INOCENTA, facandu-i o apologie.
Din punctul meu de vedere, copilaria reflecta INOCENTA, PURITATEA si SACRUL. Nu pentru multi, copilaria poate fi asimilata cu un inger. Inca din debut, pot mentiona ca in clipe de fericire culoarea favorabila este un alb imaculat. Atunci simt ca zbor catre RAI! In clipe rele, copilaria capata nuante de negru, gri. Nu pentru toti viata e ROZ, nu pentru toti viata e NEAGRA! Pentru mine viata e un CURCUBEU!

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În alb imaculat copilăria, în prezent în negru viața de adult (am pierdut-o pe mama acum 7 luni și jumătate!).
Pa, pa.

| Bacemi a răspuns:

Copilaria in gri. Viata de acum in Violet.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Roşu vibrant, fiindcă am fost un copil activ, alergam şi mă jucam toată ziua pe afară, citeam mult, exploram cartierul împreună cu gaşca de prieteni, puneam la cale tot felul de aventuri, inventam jocuri... a fost o copilărie frumoasă iar albul mi se pare prea fad şi leşinat pentru a o descrie, nu că ne-ar fi lipsit inocenţa, lucruri despre care copiii de azi întreabă încă de la 9-12 ani nouă ne-au fost necunoscute până pe la 15-16 ani, nici n-auzisem de ele nici nu ne interesau, aveam altceva mai bun de făcut. Iar acum e un adevărat curcubeu, cu zile mai colorate ori mai terne, mai luminoase ori mai întunecate, adesea sunt cenuşii, câteodată însă reuşesc să regăsesc acel roşu viu din copilărie...

| fluturas a răspuns:

Rozosinbatting eyelashes

| Rukhsandra a răspuns:

Mov sau mai bine zis lila

Răspuns utilizator avertizat
| Frrramboise a răspuns:

In toate culorile...se schimba de la o zi la alta.batting eyelashes

| greenapple a răspuns:

Roz

| unefillefrançaise a răspuns:

Salut happy
Roz cam inchishee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai auzit citiva si citeva? Eu cred ca e iluzorie cu totul, depinzind de concentratia de alcool, de drog sau nicotina din singe.Frumoasa copilarie. Dincolo de toate asteptarile.