| bleakk a întrebat:

In ce fel abordati fetele? Vedeti o fata care va place, cum actionati?
Va faceti "temele" inainte? Incercati sa aflati cate ceva despre respectiva? Cunoasteti cumva ce asteptari generale au fetele pentru a va fi mai usor? Eu consider ca aceste lucruri sunt esentiale de stiut in astfel de situatii.

12 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Parcă te pregătești să dai un examen, așa ai vrea să cucerești tu fetele. laughing

| LoveSleep a răspuns:

Se întâmplă rar să-mi placă o fată astfel încât să mă deranjez să fac ceva. De obicei când îmi place o tipă, mă rezum doar la privit de la distanță. Nu stiu de ce, mereu vreau să văd dacă merită deranjul sau nu laughing Și da, de obicei observ doar defectele persoanelor, asta făcându-mă să mă plictisesc foarte rapid.

Fetele au așteptări infinite, trebuie doar să deschizi bine ochii. Poți s-o faci să te placă și prin a-i arăta că ai toate defectele pe care ea nu le suportă la un tip...asta evident, dacă știi cum s-o faci.
As putea continua, dar mi-e lene. Întreabă dacă te pot ajuta smug

| bleakk explică (pentru LoveSleep):

"de obicei observ doar defectele persoanelor, asta făcându-mă să mă plictisesc foarte rapid. " Eu, de obicei, evit asta la inceput, caut calitati, dupa, daca mai este timp le pun in balanta si aleg.

| LoveSleep a răspuns (pentru bleakk):

Calități caut și eu, doar că nu prea le văd laughing

| bleakk explică (pentru LoveSleep):

Situatia mea e in felul urmator. Fiind in liceu, evident ca ma intalnesc zilnic cu multe fete, se intalnesc priviri si nu pot trage concluzia ca dintr-o singura privire o fata ma place sau nu. Nu ma rezum doar la asta. In mod normal, ca majoritatea de altfel, ma multumesc la inceput cu un aspect fizic care sa-mi placa/sa ma atraga. Actionez intr-un fel sau altul, fie intru in vorba cu ea, ori pe vreun site de socializare. Nu vreau sa par insisent cu ele, am si eu un orgoliu, recunosc. Uneori sunt perseverent, si daca o fata imi place mult, inaintez in abordare. Mi se pare normal.

| Suck a răspuns (pentru LoveSleep):

Tu vezi doar defectele de aia nu eşti prieten cu oglindalaughing

Prima dată faci misto de ea... dacă vezi ca ți le-ntoarce înseamnă că merită efortul, dacă se supără....continuălaughing

| LoveSleep a răspuns (pentru Suck):

Nu vorbeam de defectele mele.
Nu am așa ceva laughing

Poate îți întoarce vreo palmă, atunci ce faci?

| Sociopat a răspuns:

Fetele de care mie imi place sunt genul de oameni care vor sa iasa la o bere sa se distreze deci n-am de ce sa le abordez ca pe niste tarfe proaste care ies doar la cafeluta si mananca rahat ca vai tu ce alcooliste sunt ele si ce tare le place sa bea bere sa se faca varza. Pur si simplu le chem la o bere si vorbim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Cunoasteti cumva ce asteptari generale au fetele pentru a va fi mai usor?" daca ar fi asa nici "barbatul perfect" nu ar fi destul pentru ele. Prea multi baieti se gandesc prea mult la toate prostiile astea in loc sa se duca sa vorbeasca pur si simplu cu fata pe care o plac. Vorbind iti dai seama daca o duce capul la ceva sau nu etc etc.

| bleakk explică (pentru anonim_4396):

Crede-ma ca in liceu, nu ma uit foarte mult sa o duca capul, nu ma gandesc la insuratoare de pe acum.

| anonim_4396 a răspuns (pentru bleakk):

Nu ma refeream la insuratoare, dar presupun ca tu vrei una de aia "bomba" dar proasta, este? Una de aia care cel mai interesant subiect de vorbit la ea e fb. La alea doar daca ai banul stau cu tine ca de nu, nu prea ai sanse.

| bleakk explică (pentru anonim_4396):

Ma intereseaza sa-mi placa, pot trece peste unele "defecte" daca ma atrage.
Nu-mi doresc chiar "bomba" si proasta.