| anonim_4396 a întrebat:

In ce tara ai vrea sa locuiesti si care este motivul?

41 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca as mai fi fost in Romania, ti-as fi spus in nici una. Romania si atat. Desi niciodata sa nu spui "Nu", caci niciodata nu stii cum viata iti schimba destinul.

Am ales Grecia ca destinatie turistica si am locuit aici 5 ani de zile. Apoi am plecat spre Germania si am 2 ani impliniti. Desi, la intrebarea ta, as alege GRECIA, tot aici m-as reintoarce peste 1, 2 - 3 ani pentru a locui. In Romania ramane si a ramas pentru vizite, iar Grecia este a doua casa a mea. Ma simt aproape de casa si asta ma face sa ma simt in propria piele, pe cand in Germania nici acum nu ma pot acomoda. Nu-mi place.

| GrigoreVarlam a răspuns:

Spania, Barcelona. clima.

| Drimmero a răspuns:

Anglia. Motivul? Fotbalul de acolo,, pasiunea si mentalitatea engleza + cultura de acolo

| Mayhem666 a răspuns:

As vrea sa locuiesc in Japonia (probabil stiai asta deja). De ce? Probabil stii si asta deja!

| Felys a răspuns:

Coreea de Sud,desi nu am fost si nici nu prea cred ca voi ajunge vreodata,faptul ca ma uit la serialele lor m-au facut sa indragesc foarte tare totul la ei, cultura, filozofia de viata, seriozitatea de care dau dovada, totul

| justanotheruser99 a răspuns:

Tarile scandinave. Mediu curat, peisaje frumoase, nu sunt tigani, liniste. Cred ca sunt destule motive.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Ce rasism laughing

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce vrei acum? toleranta mea are limite. Nu am nimic cu ei, ca rasa, insa majoritatea sunt atat de prost educati, nesimtiti, analfabeti, murdari, lenesi, se cred smecheri, iar lista poate continua, dar eu m-am plictisit sa caut motive de ce nu ii am la inima. Poate suna rasist, dar nu imi pasa. Oricat de oameni am fi, bunele maniere se aplica tuturor.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Lenesi nu prea sunt, in satul meu sunt multi tigani si multi muncesc

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai la oras, astia de pe aici nu stiu doar sa cerseasca sau sa isi trimita plozii sa fure din magazine.

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Toate rasele au specimene,, albanezii sunt la fel de 'minunati', scursurile Europei.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Da, stiu. Si pe ei ii cam urasc.
... Lol. Nici nu ma mai cunosc. Eu nu aveam nimic cu nimeni, dar acum as fi in stare sa pun in functiune lagarele de concentrare. Cred ca sunt stranepoata lui Hitler.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

E foarte posibil sa ai un stramos comun cu Hitler laughing
Ai 2 parinti, 4 bunici, 8 strabunici si poti continua laughing

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, stiu.

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Aoleu,, nu-i de bine!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

laughing Stai linistit. Nu as face asta nici daca as putea. Am si eu o constiinta.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Daca eram presedinte Romania se numea Coreea de Nord v2

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing
De unde te inspiri si tu...

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Dar mai rau putin, poate doar putin

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Putin mai mult

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Posibil
Am sa interzic tv-ul si internetul
Doar eu am voie sa le folosesc

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e o pierdere asa mare.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Si o sa dau afara tiganii si evreii
Daca refuza sa plece, trebuie sa-si gaseasca un stapan

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Heyyyyyyy! Asta e deja incalcare a drepturilor omului. Nu ai voie sa faci asa ceva. Chiar daca e vorba de evrei sau tigani...

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Interzic drepturile omului

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu te interzic pe tine.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Nu vorbesti asa cu Marele Dictator al Republicii Socialiste Muncitoresti
Romania!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, am vorbit deja! Nu retrag nimic.
Si da, era sa uit, daca tu ai fi "marele dictator", Romania ar fi anarhie.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Ma numesc cum vreau eu
Daca lumea nu-mi spune Marele Dictator cand se refera la mine atunci risca pedeapsa cu moartea

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

In visele tale.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Nu, nu in vise
O sa devina realitate

| AC4S4 a răspuns:

In niciun caz in Europa Occidentala, SUA, Europa de Nord (Scandinavia). Sunt oamenii reci acolo. Toata lumea alearga dupa bani acolo. Nu as pleca din Romania. Daca as fi nevoit totusi, as alege o tara din America de Sud, probabil Brazilia.
Brazilia se aseamana cu Romania, si acolo sunt peste 90% crestini. Insa Biserica nu se implica in conducerea statului. Oamenii sunt mai lucizi cand vine vorba de credinta lor, in Romania majoritatea sunt crestini doar pentru ca asa s-au nascut.

| Superior a răspuns:

Polonia

| anonim_4396 explică (pentru Superior):

De ce?

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

E o tara frumoasa, am inteles ca e frumos iarna acolo, sunt hoteluri frumoase, destinatii turistice interesant si acolo se sustin anumite meciuri de la LCS.

| OnePiece a răspuns:

Poate in Germania sau Finlanda.

| Fumiko a răspuns:

Japoniaaaaaaa,fiindca iubesc limba, tara, animeurile laughing etc

| anonim_4396 explică (pentru Fumiko):

Esti constient/a ca anime-urile nu prezinta adevarata viata de acolo, nu?

| Fumiko a răspuns (pentru anonim_4396):

Da stiu e logic, ar fi ceva laughing

| Regedesubmunte a răspuns:

Cred că în Austria, dar mă răsgândesc repede!

| Mafteirazvan12 a răspuns:

Daca ar mai fii o tara cu denumirea Romania, eu acolo m-as duce pentru ca este o tara foarte frumoasa!