| StrongHeart a întrebat:

In ce tara ati trai daca ati avea ocazia dintre Italia, Germania si Spania?
In special diferenta dintre Italia si Spania m-ar interesa.
Sau daca deja ati facut-o as vrea sa stiu ce anume v-a placut la tara respectiva.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Germania
Daca as face efortul sa ma mut nu as faceo pentru o tara latina care are apucături de Romania.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mereu m-a atras Germania, pentru liniștea și nivelul de civilizație.

| gemeni6226 a răspuns:

Eu as alege Italia.Cunosc mai bine oamenii si peisajele plus am in suflet o afinitate mai mare de tot ceea ce inseamna Italia si italieni, am mai avut si contacte personale cu ei ii consider foarte ok.Imi place foarte mult si tara si produsele lor.

| Lukasssz a răspuns:

As alege ceva mai cool Canada deoarece in Spania, Italia si Germania sunt extrem de multi romani.

| StrongHeart explică (pentru Lukasssz):

Nu mai stiu cum e Canada cu vizele, cat de usor se intra, ziceam Europa ca e destul de accesibila ca orice prost viseaza sa ajunga in California, dar nu-i asa usor.

| 1997onur a răspuns:

România forever.

| CIaudiu a răspuns:

Germania. Deja m-am mutat aici la doar 18 ani de unul singur. Ca si motiv n-ar fi doar unul singur, as putea scrie un intreg roman in care sa specific avantajele de aici si dezavantajele de a sta in Republica Țigănească Romania. Dar ca sa ma rezum in doar cateva cuvinte, istoria Germaniei. M-a fascinat complet.

| Anuket a răspuns:

În Germania că este mai dezvoltată.

| tonyc7 a răspuns:

In niciuna din ele, pentru ca nimic nu se compara cu Romania! Aici se traieste cel mai bine!