| anonim_4396 a întrebat:

In ce tara visati sa va mutati?
Eu as alege SUA, dar imi plac si Australia si Anglia.

25 răspunsuri:
| Kanpeki a răspuns:

Coreea de Sud.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu mi-am vazut visul cu ochii: traiesc deja in Australia!
Mi-as mai dori sa vizitez America.

| Drimmero a răspuns:

Anglia pentru evenimentele fotbalistice( doar pentru asta m-as muta acolo), Italia pentru peisajele ei superbe, in Germania pentru ca este o tara dezvoltata si serioasa si cam atat/

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Primele două sunt și preferințele mele. Anglia nu îmi prea place, fiindcă plouă, iar mie nu-mi plac ploile. Nici vântul. ))

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Nici mie nu-mi place asa mult Anglia tot di acelasi motiv.
Australia e preferata mea.

| zurick a răspuns:

Japonia.Pentru cultura, civilizatie, anime-uri si manga happy

| Mayhem666 a răspuns:

Japonia, bineinteles.

| oprescudorin11 a răspuns:

Eu am alta ordine(aveam) pana sa plece sora-mea in SUA si doi prieteni dragi in Canada.Asa ca din informatii concrete as inversa nitel ordinea:
Canada, Noua Zeelanda, Anglia, SUA, Australia.

| gemeni6226 a răspuns:

Danemarca,Belgia,Elvetia.

| oglindasultanului a răspuns:

Norvegia.

| syd2 a răspuns:

Noua Zeelanda, pentru ca departe.

| Superior a răspuns:

Dubai,Spania,USA,Italia,Polonia,Franta.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

In SUA, Canada sau Brazilia.

| FaraNumePls a răspuns:

Canada

| Deaad a răspuns:

Norvegia,Suedia,Japonia sau Germania.
In niciun caz in America.
Nu suport americile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anglia

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Anglia. Mereu mi-aplacut tot ce tine de cultura, traditie, si cam tot ce o caracterizeaza. Imi place vremea de acolo. Si simt ca acolo sunt cei mai misto oameni cu principii solidede viata. Sa nu uitam de serialele populare ca Doctor Who, Sherlock, si seria de filme/carti Harry Potter de J.K.Rowling. Pe locul doi ar fi Japonia imi place foarte mult educatia si cultura de acolo, animeurile si robotica.

| Scarbo a răspuns:

Germania, da acum cu toti islamistii astia, ma mai gandesc.

| Felissa13Eden a răspuns:

Prima ar fi SUA, apoi Rusia sau Canada.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Felissa13Eden):

Nu te supara pe mine ca intreb, din curiozitate, de ce Rusia?

| Felissa13Eden a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Imi place foarte mult limba, iar rusii sunt talentati la balet si patinaj artistic; si mi-as dori sa-imi duc copilul de mic la asa ceva si sa aiba cei mai buni oameni de la care sa invete, ca sa se axeze pe una dintre variantele astea.

| Juviia a răspuns:

Japoniaaa

| immaBeast a răspuns:

Londra, Emiratele Arabe Unite sau Canada.
Problema asta o am eu acum, zici ca n-am 21 de ani, zici ca sunt un " copchil " din ala de 13, 14 ani care nu are nici cea mai mica idee ce o sa faca in viata.
As ramane in Romanica...dar tara se duce in jos incet si sigur, as pleca de aici dar n-am nicio calificare si vorbesc fluent doar engleza, in momentlul asta zici ca sunt cu capul in nori, habar nu am ce sa fac...

| ElenaWerman a răspuns:

Insulele Cayman