| anonim_4396 a întrebat:

În cele ce urmează a fi scrise, vreau să împărtășesc cu voi o scurta întâmplare ce m-a lăsat profund indignat!
Am fost odată la o cafenea pentru a ridica o comandă!
În timp ce așteptam prepararea cafelelor pentru a fi gata, am observat brusc lângă casa de marcat un fel de borcan din plastic pe + care scria : Ibiza / ajutâ-ne să ajungem în Ibiza!
Nu prea am înțeles exact pe moment, cerând explicații!
La + care am primit niște explicații cu un surâs ascuns cam pe după deget!
Eu știu + că am mai văzut astfel de borcane cu bilete lipite pe care scria Tips (bacșis), sau în magazinele mari de alimente pentru bolnavii cu leucemie!
Totuși după ce am plecat pe urmă am realizat faptul că unii nu-și permit niște vacanțe decente și foarte rare sau alții care nu-și permit anumite sume de bani pentru tratamentul a diferite boli grave!
Pe + + + când alți au pretenții atât de costisitoare din partea altora!
Voi + + + ce părere aveți de acest lucru?
Ați arunca un bacșis pentru vânzătorii de la cafenelele șmechere pentru a pleca într-o vacanță / excursie atât de costisitoare precum Ibiza?
Dar în alte borcane de genul?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu as da bacsis, salariile sant slabe in ro pentru asa ceva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai pus situatia ca si cum cineva ti-a furat tie banii sau a furat banii din fonduri pentru copii bolnavi.

Trecem peste faptul ca sigur nu se duce nimeni in Ibiza cu banii din bacsis si e doar o chestie amuzanta de marketing, de ce ar fi treaba ta sau a mea ce fac oamenii cu banii din bacsis? Sunt banii lor si pot sa plece si pe luna cu ei.

| Wr3nch a răspuns:

E o lume libera sef, si daca fetele vor sa vada Ibiza e treaba lor. Nu esti obligat sa il dai daca nu vrei. Eu personal dau bacsis doar daca sunt foarte multumit de servire, si asta e rar de tot.