| troleibuz a întrebat:

In facultate ati avut profesori care v-au cerut sa invatati cuvant cu cuvant tot cursul?

2 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Eu nu am avut. Ar fi fost și imposibil, gândeștete că pe un semestru, țin minte că am avut la o materie de citit 81 de cărți. Cum aș fi putut să învăț tot pe de rost?

| Devil21 a răspuns:

Da,dar cine facea asa ceva?
profesori de genul exista peste tot si in liceu si in scoala gimnazială dar mai ales la facultate/universitate.
Sunt plictisiti, exagerati si au prea multe pretenții nu am altceva de zis despre ei.
E inutil si exagerat sa le ceri unor elevi sa invete cuvant cu cuvant un anumit material atata timp cat el au un alt sistem de învățare/memorare.