| JetBlueJet a întrebat:

In medie cat ar costa sa-ti vopsesti masina?

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Depinde de masina, anul fabricatiei, culoarea dorita. De asemenea depinde si de tehnica de vopsire. Daca vrei sa iti lase caroseria la uscat la aer sau in cuptor. Cel mai indicat este sa intrebi la un service ce are si vopsitorie.

| OldSoul a răspuns:

Undeva la 1000€ o vopsire de calitate medie.

| JetBlueJet explică (pentru OldSoul):

(-_-) Bag pl...

| OldSoul a răspuns (pentru JetBlueJet):

Nu ai ce sa faci, cam asta e o vopsire buna, acum conteaza mult si ce fel de masina vrei sa vopsesti, si la cine vrei sa o vopsesti.
Sa o vopsesti intr-un service slabe sanse sa scapi sub 1000€.
Insa daca o vopsesti la un vopsitor care are atelier si se ocupa cu asa ceva poti iesi si cu 2000 lei sau chiar mai putin, dar precizez ca la vopsirile "ieftine" trebuie sa te astepti ca peste ceva timp sa ai probleme cu vopseaua, in schimb daca cel la care vopsesti masina are "cuptor" ai sanse sa iasa o treaba destul de buna, nu perfecta, dar buna.

| RainmakerX a răspuns:

Nu exista un pret mediu.
Depinde de masina, calitatea vopselei precum si de cel care ti-o vopseste.

Una este sa vopsesti o dacia 1300 si alta este sa vopsesti un porsche. *este un exemplu*

Daca ai avut bani de o masina scumpa atunci te cred si eu ca nu iti bati joc de ea.

Asta se aplica si invers. Daca iti cumperi o masina la un pret de nimic atunci nu o sa dai de 3 ori pretul masinii pentru vopsit.