| anonim_4396 a întrebat:

În țara asta, chiar sunt unii care se informează de la CTP? :))
https://www.tpu.ro/......-romaniei/

6 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Da proști. Eu personal mă uit la Pătraru pe teme de genu, sau Facebook. În principal nu apelez la reviste/ziare sau aite-uri deoarece nu-s prea obiective.

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

Nici Pătraru nu mi se pare un om de la care să te informezi.
Singurii care informează, sau încerc să informeze corect, în ultimul timp, mi se par, paradoxal, cei de la B1, care mulți ani au dus o activitate asemănătoare cea de la Realitatea acum, dar parcă Realitatea e mai mizerabila.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda problema e că: Pe ambele Nișe sunt interese că uni susțin PSD și alți opoziția aceeași rahat. De exemplu nu trebuie nu trebuie să fiu psd-ist să realizez că SRI și în DNA se află o grămadă de rahat, la fel cum trebuie să fi adeot #rezist să realizezi că PSD e o mizerie. Chestiunea e cam așa: Fie instituțiile de forță încearcă să se impună politică fie politică încearcă să se impună în justiție și servici. În ambele cazuri sunt derapaj. Știi scandalul ăla de la RCS-RDS băieți de Digi erau tăcuți.
Cât despre B1 e ceva gen PNL Tv. Eu de fel la TV nu-mi pierd timpul. Iar vorbind de presa online sunt mai tot timpul sceptic.

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

În niciun caz B1 nu ține cu PNL. laughing Mi se par destul de imparțiali în ultimul timp, au prezentat veridic situația din țară.
Nici Antena 3 nu pot spune că dezinformează neapărat, dar ascunde multe lucruri, despre Adina Florea n-au vorbit deloc și erau multe de spus, foarte multe. Și mai sunt subiecte, chiar multe, pe care nu le-au discutat, dar minciuni eu n-am auzit.
În presa românească e un fel de 'omerta' pe multe subiecte.

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

Ai auzit vreun post să spună că șefa secției de investigare a magistraților e fosta noră a lui Ionel Marin de la SRI, ăla din gașca lui Cătălin Voicu?
Sau că o doamnă procuror admisă în secție a fost recrutată de Securitate să-și toarne colegii încă din liceu?
Sau...că interviul ăla a fost o mizerie cu răspunsuri de tipul ''da / nu''?laughing
Eu n-am auzit.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact asta zic. Presa în zilele astea e o mizerie? De ce? Că nu se învârte în jurul interesului public, ci a grupuriilor de interes.