| MissSmile a întrebat:

In ultima vreme parca am uitat sa zambesc...sad
Simt pur si simplu cum ma sfarsesc in interior
Imi vine mai tot timpul sa plang, adesea ma intreb cu ce-am gresit? De ce trebuie sa fiu atat de nefericita? In curand parintii mei vor pleca in stainatate (deoarece lucreaza acolo), sunt indragostita de un baiat si ma tot framant in continuare cum sa-i spun, daca s-o fac, sunt foarte stresata din cauza scolii, am preocup foarte mult de viitorul meu, nu stiu ce se intampla dar vreau ca totul sa se termine odata! Parca`i un infern, nu mai am mult si intru in depresiesad
Nu stiu ce sa fac, dati-mi un sfat, va rog, va implor!sad
Prietena mea vrea sa-i spuna baiatului de care imi place ceea ce simt pentru el, oare face bine? Sa o las?
Voi ce credeti? Va rog mult, HELP ME!crying

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Nu te incearca o depresie, ci esti in plina "faza"-daca simti nevoia sa plangi. Ceea ce nu inteleg este, de ce trebuie ca prietena ta, sa-i spuna baiatului.De ce nu o faci tu? Nu mai ai incredere in tine? Cea mai buna metoda de a scapa de stres, este sa prinzi un pic de curaj, sa rezervi mai mult timp fiintei tale(schimbati coafura, cumpara-ti ceva frumos, modifica-ti garderoba.) si gandeste-te ca in curand vei fi libera! Daca baiatul este un baiat destept, va intelege ca tu esti o fata deosebita, ai teluri, sigur esti si frumoasa.Adu-ti aminte domnisoara in orice moment, ca tu esti: Miss Smile!

4 răspunsuri:
| StefanStyle94 a răspuns:

Calmeaza-te...in primul' rand. Daca iti place cu adevarat de baiatu' ala spune-i ce simti, nu ai nimic de pierdut. Daca nu esti sigura ca te place, apropie-te mai mult de el, faceti lucruri impreuna, daca esti si draguta si arati bine, ai toate sansele.Iesi in oras, distreaza-te.Fi relaxata si incearca sa pui ordine in ganduri.Iti urez bafta in tot ceea ce o sa faciwinking

| chocolate27 a răspuns:

Buna! Eu cred ca ceea ce simti tu acum e ceea ce am simtit toate adolescentele macar odata in viata. Din spusele tale presupun ca ai in jur de 13-14 ani.La varsta ta e normal sa treci prin diferite stari emotionale.Tot ce conteaza este sa stii sa treci cu brio de momentele astea, incercand sa te bucuri mai mult de lucrurile marunte din jurul tau. Sfatul meu sincer:iesi cu prietenele in parc, la un suc, organizeaza o petrecere in pijamale la tine acasaa, fa orice crezi ca te-ar putea ajuta sa te simti mai binewinking Mult succes si daca mai ai nevoie de un sfat, iti sunt alaturi. Te-am pupat!

Răspuns utilizator avertizat
| LOVEisLOVE a răspuns:

Buna!
Incearca sa gandesti pozitiv si ca o sa fie bine pentru ca in viata ii facuta din 2 parti:partea buna si partea rea si trebuie sa te obisnuiesti cu asta pentru a putea sa treci mai usor peste chestiile astea; pentru ca altfel o sa te imbolnavesti pshihicsad
Sunt si eu in acceasi stare ca tine si te inteleg perfect crying

Iar partea cu baiatul acela cred ca ar trebui sa o lais pe prietena ta sa ii zica ca il placi pentru ca apoi ai sa stii si tu daca simte si el ceva pentru tine kiss

Mult success.happy Si ai grija de tine!

fundita love strucklove struck: