| Arthur a întrebat:

In ultima vreme prietena mea ma pune sa spal vasele, sa dau cu aspiratorul si sa bag rufele in masina de spalat. Credeti ca este normal? Voi fetelor m-ati pune sa fac asa ceva?

Răspuns Câştigător
| ankhysweet a răspuns:

Eu nu vad in asta ceva normal, bine este normal sa-ti ajuti persoana iubita dar chiar sa le faci tu pe toate e chiar dezastru, parerea mea. Cand o sa ai un copil, ce o sa faca sa stai acasa si sa ai grija de casa si de copil?
nu accept asa ceva. Femeiea e o femeie si trebuie sa-si cunoasca "temele" unei case, unei famile, copii etc.

28 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Daca te pune sa faci toate astea prietena ta, e absolut normal.Anormal, ca sa nu spun imposibil, ar fi sa te punem noi!

| Bacemi a răspuns:

Este ceva foarte normal intr-o relatie. Dar atunci cand va iubiti cu adevarat si locuiti impreuna. E normal ca partenerii sa isi imparta sarcinile casnice. Frumos ar fi sa faceti impreuna aceste lucruri. Ar trebui sa iti faca un instructaj la inceput si sa te dadaceasca.

| Arthur explică:

@scumpikkk Dar eu cand am prins-o cu prietenul meu trebuia sa ma supar si s-o pun la spart lemne? sad

| JeSa a răspuns:

Nu cred ca o face din rautate, ce din lipsa de timp; asadar, iti asumi niste responsabilitati, e ceva normal...
Totusi, decat sa te pun la treaba... mai degrabawhistling te-as pune sa facitongue cu totul altcevawhistlingrolling on the floor)

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, mi se pare normal. Într-un cuplu sarcinile se împart.

mira
| mira a răspuns:

Este mai mult decat normal.Invata si sa faci mancare.

| BUBULINA a răspuns:

Cand te desparti de ea astept un beep tongue

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da! Impartirea in mod echitabil a sarcinilor fiecaruia, este unul dintre secretele succesului, armoniei si longevitatii unui cuplu!

| cosima11 a răspuns:

La partea cu vasele si rufele nu sunt de acord.:p sincer. pentru ca asta e responsabilitatea unei fete.[nu ca un baiat nu ar fi in stare sa le faca]. hai sa zicem ca la aspirat e mai greu putin ca na`. trebuie sa stai aplecathee hee [etc]. intr-un cuplu responsabilitatile se impart dar asta nu inseamna ca trebuie sa le faci tu pe toate si ea sa stea sa admire. intr-un fel mi se pare normal iar in altul anormal.thinking ar trebui sa ai si tu un cuvant de spus in fata ei.nu?happy

| fabiola a răspuns:

Sunt lucruri care trebuie sa le faci din bun simt, iti iei sotie, nu servitoare!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Este normal! treburile trebuie impartite este normal sa iti ajuti persoana iubita nu?
Da si eu te-as pune sa faci asa ceva! big grin

| mihaa a răspuns:

Normal si la cratita, te-as trimite, eu de ex cand am fost in spital, cine crezi ca a facut papa acas? murea si el si ei si copii de foame daca nul dresam

| Irina a răspuns:

Da, mi se pare normal. Cand fac curatenie prietenul meu ma ajuta mereu, fara sa ii spun eu ce trebuie sa faca, stim amandoi dinainte.

| silvio a răspuns:

Eu zic sa zici mersi ca ai scapat doar cu-atat laughing, si sa multumesti si ca s-a inventat aspiratorul si masina de spalat, altfel...
Spor la treaba! rolling on the floor

| andreea7520 a răspuns:

Daca esti tu in poza de la profil nu te-as pune sa faci nimic day dreaming laughing

| andreea7520 a răspuns:

Mda, bine ca ai pus poza cu bebele acum waiting

| betty17 a răspuns:

Logic...si baiatul trebuie sa faca treburi casnice nu numai fata, trebuie impartite in mod egal sarcinile.

succes

| Psycho a răspuns:

De ce nu? smug laughing nu mi se pare cine stie ce.adica...mi se pare normal ca sarcinile sa fie impartite in mod egal intr-un cuplu (: ca nu sunteti cu nimic mai presus de cat noi, si vice-versa.mai sunt si alte treburi in afara de spalatul vaselor, al hainelor si al datului cu aspiratorul.si banuiesc ca alea le face ea.nu?

| scumpikkk a răspuns:

Eiii dar acum o ora ai pus intrebarea legata de fata cu prima intalnire
deci iti inseli prietenabig grin
poate ea stie faptul
si drept pedeapsa faci pe gospodina tonguetongue

| scumpikkk a răspuns:

Pe bune?
sau e doar o gluma?

| alexandra_6462 a răspuns:

La cat esti de dragut eu te-as pune in vitrina happyhappyhappy

| clauclau_6191 a răspuns:

Da este ceva normal, sa mai faci si chesti de femeie, pregatestei si masa sau sa o impresionezi o inviti la restaurant

Răspuns utilizator avertizat
| ffy a răspuns:

Toate trebuie impartite nu doar alea nocturne. E ceva absolut normal sau vrei sa spui ca este greu sa pui niste rufe in masina?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te-as controla intai...de rufe, nu cumva sa le amesteci rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-a cumparat si citeva absorbante pentru orice eventualitate?

| cre3atza a răspuns:

Buna!
nu e normal, eu daca eram in locul tau chiar nu acceptam asa ceva.
Te cam manevreaza dupa parerea mea, ar trebui sa iei anumite masuri!

bafta!

| ankhysweet a răspuns:

Pai nu mi se pare ceva anormal, cat timp si ea face treaba in aceeasi masura, daca ti se pare ca exagereaza spune-i asta