| RAY a întrebat:

In urma conversațiilor cu o persoana care credea opusul a ceea ce crezi pe teme religioase te-a infuentat in vreun fel?

Răspuns Câştigător
| Endoryus a răspuns:

Nu. Eu cred ceea ce credeam inainte, persoanele religoase cu care am vorbit au ramas tot religioase. Nimic nu s-a schimbat.

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am discutat cu "fanatici" religisi. Nu cred cã e o idee buna sa ma las influentat in vreun fel de nimeni ci sa-mi pun la indoiala propriile credinte.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu cred cã e o idee buna sa ma las influentat in vreun fel de nimeni ci sa-mi pun la indoiala propriile credinte

de ce?

| Plato a răspuns:

Nu, dar cateodata e interesant, chiar daca nimeni nu influenteaza pe nimeni. happy

| ThyDoom a răspuns:

Nu. Nu sunt atât de slab.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

De ce imi pun la indoiala propriile credinte? Pai daca te gandesti bine e vorba tot de "influentare", nu?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Poate vrei sa afli si alte lucruri, desigur nu inseamna sa crezi porcari, credinte oarbe cu spiridusi si cunoastere bazata pe dovezi, in fapt eu unu as vrea sa nu crezi in abolut nimic, dar sa vrei sa cunosti cat mi multe

| Dismally a răspuns:

Nu m-au influentat, m-au socat... Nu inteleg cum pot unii sa se declare "credinciosi" cat timp nu stiu mai nimic despre credinta lor si nu au citit biblia nici macar din curiozitate.

| RAY explică (pentru Dismally):

Credinta oarba nu cere nici macar citirea bibliei

| Dismally a răspuns (pentru RAY):

Ar trebuie sa ceara pentru ca de multe ori ce cred ei nu are nici o legatura cu religia lor.

| sofisis a răspuns:

Daca te referi la habotnici si fanatici nu.
Dar persoane care mi-au explicat anumite chestii pe care poate le intelesesem eu gresit sau altfel ( de exemplu mama) da...

| RAY explică (pentru sofisis):

Misto avatar

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Mersi