| anonim_4396 a întrebat:

In vara anului 2010 mi-am luat o pisica(EUROPEANA), care a facut iarna 3 pisoi acum am prins drag de ele mai ales de mama lor, dar problema este ca in casa isi fac nevoile.Desi stau la curte le dau afara dar degeaba pentru ca, cum prin usa deschisa imediat sunt la usa.Eu vreau o pisica de rasa : ANGORA TURCEASCA ori daca nu un catel labrador ori de rasa mica sau medie.Mama imi spune ca le va duce cand ma voi duce la scoala.Mama zice ca s-a saturat de animale mai ales ca mai am un papagal si-o veverita. Mie imi plac animalele.Imi e mila de ele ca mama vr sa le duca la blocuri unde sunt caini. Ea chiar daca as da pisicile nu mai vr animale. S-a saturat de animale pentru nu este prima pisica, care am adus-o acasa am mai adus inca 3 pisici numai intr-o zi pe care nu le tineam in casa. Mama vrea o pisica, aristrocata, sa le dau pe acestea? daca le dau mai astept putin ca sa uite de aceste pisici sa imi iau alt animal de companie? dar ma gandesc ca pisicile de rasa isi gasesc usor un stapan dar cele EUROPENE nu chiar atat de usor nu imi iau un animal ca sa ma dau mare cu el conteza decat daca il iubesti in tradevar. Ce sa fac ca mama sa accepte animalele mele?

1 răspuns:
| NitrowsDwt a răspuns:

Tre sa le pui in cada.Si daca mai fac prin casa le pui nevoile pe la nas si le pui in cada. Poate asa se vor invata si nu va mai trebui se le buci la bloc.Eu asa am facut cu pisica mea. Pisicile trebuie sa stea cu stapnii lor.Asa ca ele trebuie sa stea cu tnie.