nony
| nony a întrebat:

In viata este mai bine sa fii destept sau inteligent (cine stie, cunoaste diferenta)?

Răspuns Câştigător
| Brigitta a răspuns:

Cel mai bine amandoua. Dar daca trebuie sa alegi... Atunci... Pai daca esti inteligent te poti da drept destepthappy

19 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu inteligenta te nasti (e nativa), ca sa fii destept trebuie sa inveti.

| lia a răspuns:

Inteligent pentru ca stii sa pui si in practica ceea ce inveti. Doar cu teoria, nu se descurca nimeni in viata tongue

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Istet!

| JackieSue a răspuns:

Pentru mine e important sa fiu considerata de lume desteapta chiar daca sunt inteligentalaughing.

by zu

| Ben. a răspuns:

Mai bine mai destept

| CrucifiedCountess a răspuns:

Mai e si...destept=treazwinking

| adyth a răspuns:

@Legiuitoarea...perfectiunea?

| cîrne a răspuns:

Si eu cre ca e o diferenta de nuanta.pentru mine desteptaciunea reprezinta gradul de cultura, in timp ce inteligenta reprezinta capacitatea de a reactiona, de a te descurca, in situatii noi, neprevazute.cre ca-i mai importanta inteligenta, pentru ca degeaba esti cult daca nu stii sa profiti de ceea ce-ti pune la dispozitie viata. oricum desteptaciunea fara inteligenta nu poate aluneca decat spre infatuare(si-s cateva cazuri pe acest site).

| happy.....withoutyou a răspuns:

A fi destept inseamna sa stii multe, a fi inteligent inseamna a sti cum sa pui inactiune desteptaciunea...

| machupicchu a răspuns:

Inteligent = destept

| MonicutZZa a răspuns:

Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi.Esti destept daca stii care jumatate! Deci trebuie sa fii si inteligent si destept.

| Allexaaaandra a răspuns:

Eu cred...ca e bine sa fii inteligent, deoarece aceasta reprezinta o virtute ce cuprinde alte caracteristici precum:diplomatia, indemanarea si dibacia. Huh #:-s... ce raspuns pe capul meu. tongue Dar da, asa cred.batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine sa fii inteligent de destept.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Desteptaciunea se contospeste cu intelepciunea pentru a crea perfectiunea!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mai trebuie sa ai inteligenta sa fii destul de destept sa profiti de orice oportunitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteligenta are mai multe fatete: poti fi un matematician eminent, dar cu o inteligenta sociala zero. Deci, nasol! Mare grija la nuante!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteligent! Oricum, orice prost poate ajunge destept daca invatawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie folosite amandoua pentru ati forma un caracter putenic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba esti destept daca esti batut in cap!
Desteptaciunea o poti obtine oricand invatand, dar cu inteligenta trebuie sa te nasti pentur ca ea nu se poate dobandii!