| LupusDei1993 a întrebat:

Inaltimea de 1.77 metri la 25 vi se pare mediu sau inalt?

51 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru Romania este mediu, pentru Olanda scund, pentru korrea de sud inalt, unde vrei sa te muti?

| LupusDei1993 explică (pentru RAY):

Nicaieri man. Poate-poate ma intorc inapoi daca lucrurile vor fi ceva mai bune.

| Violleta2022 a răspuns:

Un baiat la inaltimea de 1.77m si 25 de ani, este micut de inaltime!
Inaltime medie este 1.80 -1.85m
Foarte inalt - peste 1.90m

| AleXBuse a răspuns (pentru Violleta2022):

Ahh. tu esti tipa aia de care si-a batut lumea joc in liceu si ii furau pachetelul mai tot timpul nu?
https://www.romaniasociala.ro/......-din-lume/ 174.5 este inaltimea medie la barbati, daca ai un 182-185, esti in top 10-15% din barbati si "presupusul" tau barbat de plastic, roz, cu support pentru clit care sta pe noptiera toata ziua, are 1.92 (top 1%) Inca astept sa vad femei care nu mor singure pe criteriile de inaltime =)) In Cluj si in centru 180+ e ceva mai des intalnit, intr-ucat in sud si in Bucuresti constanta, la 185 rar intalnesc pe cineva mai inalt ca mine sau cat mine, Asa.un mic in-depths sight pentru ca nu poti pleca de acasa fara sa intri prea mult in datorii;)

| Violleta2022 a răspuns (pentru AleXBuse):

Probabil vorbesti de tine, baitel! laughing

| AleXBuse a răspuns (pentru Violleta2022):

Cum e sa nu poti sa iesi pe strada de la fluieraturi si sa nu ai nicio valoare in societate daca nu arati de peste nota 8 la ceea ce numesti tu "FAŢA"? XD laughing)) Putem juca si jocul asta daca vrei, stai prea prost ca gender in societate incat sa-ti permiti ca faci pe cineva "baietel" Inapoi la kitchen baby

| Violleta2022 a răspuns (pentru AleXBuse):

Vai de capul tau de amarat ce esti!
Daca ai fii citit mai bine ce am scris ai fii vazut ca am scris de mai mulet ori ca sotul meu are parinti straini, nordici, foarte inalti, de aceea are peste 1.90m.
Dar cand ai tu insuti 1.70m si 70 la IQ limitezi totul la masurile tale.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AleXBuse):

Tot un misogin esti...
Mi-e sila de astia ca tine care nu stiu sa respecte femeia.
Dar iti si plang de mila, ca te asteapta numai umilire si multa laba in viitor.

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum vezi in articolul asta, sub 1.82m la baieti, nici nu-i ia in considerare, pentru ca-s prea micuti de inaltime.

https://mra.ro/models/become-a-model

| LupusDei1993 explică (pentru Violleta2022):

Really, 5 cm diferenta = micut?
Si tu ce vrei, fete de 1.50 sa fie cu baieti de 2m numai?

| Violleta2022 a răspuns (pentru LupusDei1993):

De fapt, 5 cm este o diferenat foarte mare.
Diferenta aia te marginalizeaza si nu-ti permiet sa participi la concursuri de modele, pentru ca esti micut, ca barbat.

Eu una am 1.74m si sotul 1.92m.
Asa ca, fiecare sa isi gaseste peticul.

| LupusDei1993 explică (pentru Violleta2022):

Dar cine doamne iarta a spus ca vreau sa fiu model?
laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru LupusDei1993):

Eu am dat exemplu de model, pentru ca-i usor sa ai ceva de referinta, ca sa intelegi.
Inaltimea de 1.77m este considerata "inalta" pentru o fata, dar nu pentru un baiat, fiind considerat o masura mica.
Sub 1.70 fiind consdierat chiar micut.

Dar nu-ti fa probleme, ca orice fata sub 1.70m iti poate fii prietena!
Mai mititele asa, ca sa pari si tu mai inalt happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mediocru.

| Andreeush a răspuns:

Mediu.

| sofisis a răspuns:

Pentru mine de exemplu esti micut. Am 1, 71 si daca m-as urca pe tocuri te-as tine pe post de suport de cot. big grin
Deci depinde de fete.
La modul general esti mediut asa.

| LupusDei1993 explică (pentru sofisis):

"micut" "mediut"

Fain sa fiu alintat asa

| sofisis a răspuns (pentru LupusDei1993):

laughing)
Oricum nu conteaza prea mult daca pe tine sau pe partenera nu va deranjeaza o eventuala discrepanta de genul. Am o prietena care e cu 10 cm mai inalta decat partenerul ei si mai poarta si tocuri. So...

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Pentru una de 170+ e (micut).

Sunt exceptii, dar alea care au 150-165 si au pretentii la un baiat/barbat peste 180( cel putin) ce mai zici?

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce as avea ceva de zis? Fiecare cu preferintele lui/ei

| Dismally a răspuns:

Pentru un barbat este medie.

| oglindasultanului a răspuns:

Destul de inalt.

| Dalmore a răspuns:

Scund spre mediu.

| Endoryus a răspuns:

Eu la 183cm nu ma consider prea inalt. Ce sa mai zic de 177. Esti pe la mijloc

| Drimmero a răspuns (pentru Endoryus):

Ai cat mine, fix 1, 83 am,, zilele trecute m-am masurat

La 1, 77 esti mediu, acum 10-15 ani daca aveai inaltimea asta erai gigant.

| Endoryus a răspuns (pentru Drimmero):

Acum sunt copii cu jumate din varsta mea si au un cap peste mine. Alte vremuri. Copiii nostri o sa ne scuipe seminte in cap la 17 ani laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Endoryus):

Sa stii, iesi prin oras si ai cu 1 cap sub majoritatea din generatia de azi, evolueaza extrem de repede, nu e bine sa fii nici prea inalt.

| LupusDei1993 explică (pentru Drimmero):

@Endo si @Dimmero
Stii cum se spune, cu cat e mai mare, cu atat de tare caderea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mediu toatã ziua.
Inalt pentru cineva scund/ã. S-ar putea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 1.83 la 14 ani rolling on the floor)

| Endoryus a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai rade. Daca aveai 165 la 30 plangeai acum in loc sa razi. Zi mersi ca ai gene bune.

| LupusDei1993 explică (pentru anonim_4396):

Degeaba razi ca un mucos
E un avantaj sa fii mai putin mai scund, dau una sub centura nedandu-si seama si tot la fel de tare o sa cada pe cat de inalt ar fi.

| CdeMetal a răspuns:

E mediu, eu la 16 am 1.75 si nu cred ca mai cresc.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CdeMetal):

Eheee. Cu putin noroc prinzi si 1.90. Crede-ma ca am vazut cazuri.

| CdeMetal a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu prea cred, am un frate mai mare si a crescut doar 2-3 cm dupa 16 ani, are 1.78, iar mama si tata au amandoi sub 1.71.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CdeMetal):

Ei, atunci poate nu e cazul. Ai putea sa incerci 1 an-2 de baschet sau volei, sa vezi ca poate te ajuta.

| GirlOnline81 a răspuns:

Lasă naibii înălțimea, ai uitat sa-ti lași dimensiunile: lungimea și grosimea big grin.

Glumesc, evident. Ești ok, Vicarious.

| LupusDei1993 explică (pentru GirlOnline81):

Macar sunt "dotat" in acest fel, hehe

| Endoryus a răspuns (pentru GirlOnline81):

Nu te crede nimeni ca glumeai...

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Endoryus):

La care parte te referi? big grin

| Endoryus a răspuns (pentru GirlOnline81):

Esti fata mare, te prinzi tu

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Endoryus):

" Esti fata mare..."

In afara de cateva parti din mine, nu as spune asta laughing.

Lasand gluma la o parte, o relatie este bazata pe sex, pe compatibilitatea sexuala dintre doi parteneri, pentru ca daca ea nu exista, in timp, in ciuda sentimentelor, vor aparea frustrari, refulari... Cand exista, totul vine de la sine.

Cat despre partea cu inaltimea... Am vorbit cat se poate de serios. Eu una as renunta bucuroasa la cativa centimetri de toc pentru tipul potrivit happy.

| LupusDei1993 explică (pentru GirlOnline81):

A, deci esti in cautarea tipului potrivit.
Iar despre ce ai spus, nu neg decat pe trei sferturi: o relatie buna, de lunga durata nu se bazeaza doar pe sex, ci si pe sentimente, lucruri in comun, si sa fii "pe aceeasi unda" cu acea persoana.
Dar daca tot vrei sa stii, latimea e ok, grosimea si mai ok hehe.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru LupusDei1993):

La 1.77, înălțimea e cea mai mică problema la care sa te gândești, asta e tot ce spun happy.

| LupusDei1993 explică (pentru GirlOnline81):

Stiu exact ce spui.
Conteaza sa fie echilibru in alte puncte de vedere: personalitate, fizic, sanatate si..."dotari"

| GirlOnline81 a răspuns (pentru LupusDei1993):

Corect happy.

| Treachery a răspuns:

Mediu

| andreiminion a răspuns:

Mediu

| Sebastiann7 a răspuns:

Esti bine, nu esti nici prea inalt dar nici prea scund. Eu am 1, 70 la 18 ani si inca ma rog sa mai cresc. daca nu, aia e, accept situatia laughing)

Ignora-i pe cei care comenteaza ca esti scund, fiecare trebuie sa ne acceptam corpul asa cum este. Decat sa te tot gandesti la lucrul asta, mai bine te apuci de un sport si iti lucrezi corpulwinking

| LupusDei1993 explică (pentru Sebastiann7):

Asta si fac de ceva aniwinking

| gianturiaul a răspuns:

Cam micut