| unomdeosebit a întrebat:

Inca o intrebare am, de ce sunt oamenii asa rai si te judeca ca nu muncesti? Esti obligat sa muncesti in viata asta? Eu cred ca nu esti obligat sa faci nimic din ce nu vrei in viata asta

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi nu te obligă nimeni.
Nu vrei să munceşti? Bun, nu-i nimic.Ia şi tu o bucată de carton sau ceva şi du-te să dormi pe o bancă în parc. Orice, numai să nu stai la mami şi la tati în beci şi la 30-40-50 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu te obliga sa muncesti, conteaza sa ai Bani sa te intretii. Intrebarea e cum faci rost de bani daca nu muncesti?