identitate
| identitate a întrebat:

Incompetenta unui guvern se vede de la prima masura luata. Daca anunta "taieri" sau noi taxe, e clar ca e vorba de incompetenta.Iar acesta si-a dovedit-o din prima si in repetate randuri.Suntem condusi de "minti luminate cu lanterna".O sa ma refer doar la o aberatie legislativa.Initial a fost "lacrimogena", perversa si nedreapta campanie de presa cu Ionut si "legea lui Ionut". Daca Ionut murea calcat de o masina, se interzicea circulatia masinilor?! Nu, o multime de copii si oameni mor asa.Cum campania a dat rezultatele dorite, s-a mers mai departe, mult prea departe.Nu o sa dezbat toate aberatiile care au clar un singur scop, financiar.Ma opresc doar la partea care are legatura cu categoria "Dragoste si sex".De ce trebuie sa-mi castrez cainii si sterilizez catelele pentru simplul motiv ca nu sunt de rasa?! Cum poate cineva sa-si atribuie puteri divine si sa hotarasca cine are dreptul la sex si inmultire, indiferent de specie?! Daca un caine nu e "de rasa", inseamna ca e mai fraier si mai prost? Nu, sunt "mai isteti si uneori mai lorzi". Daca puritatea "rasei" e atat de importanta, de ce nu se aplica aceeasi masura si la celelalte specii de animale (cai, vaci, porci, gaini, etc.) si la oameni? De ce nu se interzice reproducerea intre oamenii apartinand raselor diferite? Intr-o tara in care o multime de femei fac copii pe banda rulanta si ii abandoneaza, nu ar fi o prioritate ca ele sa fie, nu sterilizate, dar macar obligate sa foloseasca anticonceptionale? Nu ar fi o prioritate ca violatorii recidivisti sa fie castrati? Oare nu ne-ar fi mai bine daca politicienii ar fi castrati si iar ele sterilizate? Cred ca da, dar nu avem dreptul acesta, nu doar legal dar nici macar moral.
Stie cineva o fundatie care a luat atitudine si careia ma pot alatura, ca sa nu fiu nevoit sa suport cheltuielile legale intr-un proces cu un guvern cu aspiratii naziste, preocupat de puritatea raselor?
Iar voi nu credeti ca ar trebui sa luati atitudine inainte de a deveni obligatorie castrarea si sterilizarea si in cazul vostru? Sau macar sa vi se limiteze dreptul de a avea copii la unul singur, precum in China, tara cu care "luminatii" conducatori sunt mai nou prieteni la catarama?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fara comentarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca "Dragoste si Sex" se refera la viata sexuala a animalelor tale de casa. In plus, din cate am inteles, nici macar nu vor mai avea o viata sexuala in curand.

La modul serios acum, sunt de acord. Si asta doar pentru ca majoritatea romanilor sunt niste cretini ce nu pot fi educati. Sa fii sigur(a) ca o mare parte dintre cainii maidanezi au un parinte ce aparine unor stapani. Fiind iresponsabili si-au lasat jagardeaua pe strada sa aiba si el o viata sexuala activa. Imi pare rau pentru stapanii responsabili dar nu vad alta solutie.

Despre legaturile bizare pe care le faci, cum ca ar veni si randul nostru, mi se pare o tehnica patetica de a impresiona. In China exista aceasta restrictie pentru ca sunt deja 1, 354, 040, 000 si asta in conditiile in care intreaga populatiei pamantului este putin peste 7 miliarde. Este de bun simt sa limitezi cumva aceasta crestere in conditiile in care nu vei avea nici macar cu ce sa-i hranesti, daca ii lasi de capul lor.

In schimb sunt de acord ca multi oameni ar trebui castrati, la randul lor.

| Wehrmacht a răspuns:

Uita-te la ce se intampla in Kiev. Javrele astea nu se lasa pana nu se intampla ceva similar.

| Evilo a răspuns:

Cum sa zic, foarte de acord cu cainii, cat despre oameni...meh, nu stiu. Adica intr-adevar cainii sunt pe strada multi si solutia nu cred ca este sa-i castram chiar si pe cei de pe strada, eu zic ca trebuie luati in centre si tinuti un timp, daca se gaseste stapan ii ia daca nu direct eutanasiat adica si ce daca le e frica sa muste daca ii castreaza si tot pe strada sunt? Si sincer eu am vazut fundatii cu banere "Castrarea cainilor CU si FARA stapan" si am fost ceva de genul "-.-". Vrem sa scapam de rasa canina sau cum? Care-i faza daca eu nu imi permit in primul rand sa imi castrez cainele maidanez, si in al doilea rand daca nu vreau adica mie nu mi se pare ca oameni ar trebui castrati, tocmai mi se pare cum ar fi asa oameni inter-rasiali adic amulatri sau asa sa fie castrati dar DE CE? Cu ce-au gresit aia ca parintii au vrut ei asa? Dar uita-te in jurul nostru suntem inconjurati de idoti si nu numai in sanatate sau mai stiu eu ce, ci si in toate celalalte. Eu ma confrunt saptamana de saptamana cu profesori care plang la ora si tipa din tot plamanu' in acelasi timp si esti crispat dupa o chestie de aia ramai cu un wtf profund. Si se stie asta, dar nimeni nu face nimic, am un coleg care fumeaza in clasa si toti profii stiu...dar nu se face nimic. Bai eu nu am nici o problema cu fumatori nici cei sub 18 ani dar nu in clasa te doare picioru pana afara eu ma intoxic in clasa aia.
In orice caz derivam de la subiect. Acum sincer, nici nu prea vad cum va merge totul. Eu vad asta ca si problema cu hack-ul pe internet. Cica in Romania au fost prinsi nu stiu cati care au fost bagati la inchisoare dar toata lumea din jurul meu face asta si nimeni nu a primit nici macar o amenda. Sincer, nu cred ca o sa vina controlorul sa iti bata la usa sa iti inspecteze cainele daca ii maidanez sau nu si daca e castrat sau nu. Asa ii si cu caini ii catsrezi numai pe aia maidanezi dar asa de prostie ca nu are nici un sens.
Acum despre subiectul in sine, intrebarea ta cu adevarat a fost cea daca exista asociatii din astea, si ti-am spus, pana si asociatiile le-am vazut cu banere tampite din astea. Parca a innebunit lumea sincer. Nu stai, chiar a innebunit lumea. Inclusiv eu(considerand ca mi-au fost puse diagnostice...) dar ma rog. Deci sincer cred ca solutia nu este o mare salvatoare "asociatie". Eu zic sa astepti si sa vezi cum evolueaza situatia. Eu sincer cred ca aia e numai asa zis ca sa sperie lumea. Dar in cazul in care se inrautateste, sincer nu stiu. Iti urez mult noroc oricum.

| Alcyon a răspuns:

Eu cred ca n-ar strica sa-i sterilizeze pe africani, ca se inmultesc necontrolat si pe urma isi lasa copiii sa moara de foame. Vai de capul lor in ce conditii traiesc. Ar fi un gest umanitar.