| anonim_4396 a întrebat:

Indienii sunt mai educati /civilizati ca Rromii?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Marea majoritate, da.

27 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sigur ca da. In uk au magazine, afaceri si sant civilizati. Mai incearca sa tepuiasca clientii uneori sau recidivisti care fac ilegalitati dar asa e peste tot.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Exact happy

| Emazio a răspuns:

Indienii se caca pe strazi, sociatatea indiana este mult in urma celei romanesti in care traiesc romi, nici macar nu este o comparatie reala asta laughing)

| anonimg a răspuns:

Unii sunt mai educati, dar cei mai multi sunt nespalati; dar toti rromii au ceva in comun: intr-un fel sau altul, mai mult sau mai putin, le place sa traiasca pe spinarea altora.
Analizati viata acelor rromi pe care ii cunoasteti fie persoanal, fie mai de departe, si veti vedea ca in general nu le place munca. Ca sunt si unii romani asa, asta este altceva. Dar toti rromii -fara nici o exceptie- sunt in general oameni carora le place sa traiasca tinuti de altii, pe spinarea altora.
Ba inca ei nu doar ca nu aduc niciun folos statului, ci il si pagubesc. Dar daca statul roman este vai de capul lui, de aceea si rromii profita de lipsa de judecata a conducatorilor.
Si pe langa toate acestea mai sunt si violenti, fura si minte. Conducerea statului roman este complet straina de poporul pe care il conduce. La fel si toata uniunea europeana.
Daca este sa facem o comparatie, statul roman si uniunea europeana sunt mai rai decat rromii. De aceea si conducerea guvernelor este de partea infractorilor, de partea rromilor.

Indienii sunt un popor; si chiar daca cei mai multi sunt nespalati, sunt totusi mai corecti, mai civilizati intre ei.

| anonim_4396 explică (pentru anonimg):

Foarte bun raspunsul! happy

| Celcestietot a răspuns:

Ca o majoritate, da. Sunt mai multi savanti indieni, ca romi, daca stam sa o luam pe de alta parte, iar cu asta consider ca am spune totul, nu crezi? Indienii au un comportament identic ca prin filme, iar romii dupa cum se poate vedea in societatea noastra cunoscuta prin sticla sau ochii nostri. Nu ii bag pe toti in aceeasi oala, este evident; sunt romi si deosebiti, eu personal am cunoscut si inteles bine cu ei happy.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Asa este, Indienii au o gena totusi mai buna ca a Rromilor da si aia au hotii lor, mai ales in zonele subdezvoltate unde saracia isi spune cuvantul. indienii au si artisti grei nu doar actori. noi il avem pe konecte r care e un tip ok si inteligent si pe andra, stefan banica jr.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact! Au si hotii lor cum spui tu, dar aceasta amplificare a stereotipurilor dansilor se datoreaza in principal a populatiei crescute. Poate ca si daca noi am fi avut un numar al populatiei identic cu cel al Indiei, varietatea noastra ar fi fost marita si chiar mai mare, diversificata, cu sensul de mai buna (pe asta accentuez)... nah, ma mint singur daca gandesc asa ca in ultima structura laughing.
Avem si noi potential pentru ceva mai bun, doar ca nu este cultivat.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Daca stefan ghe ghe ghe o fost in trending cateva zile si o cantat doar 15 secunde iti dai seama ce potential laughing in trending pe yt vezi numai manele mereu, ba abi, ba mocanu, ba gheorghe laughing si romanii au luat o pe aratura, ah stai am uitat de fata de cal si vulpita sad

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Il stiam de mult pe domnul ''ghe ghe'' laughing, dar nu cunosteam faptul ca a intrat in trending. Ce este cu fata de cal laughing? Trendingul portretizeaza persoana majoritatii, nu mai este de mirare demult.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Pai si fata de cal cu anxinte si vulpita o intrat in trending chiar erau in top laughing fata de cal e sau era sotul vulpitei, si ala avea o melodie cu o cunoscuta artista de muzica folclorica au facut cateva milioane de vizualizari mai ales vulpita. exact, a majoritatii, e trist ce se intampla, asta e. mai nou manelistii colaboreazi cu artistii pop laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Colaboreaza*

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Aa, la el te refereai prin,, fata de cal'' laughing. Rau a ajuns lumea asta. Nu mai poti sa intri in trending si sa dai peste ceva bun. Descarci tu o piesa de pe YT si o asculti offline, iar pe la nu stiu ce minut apare si Viorel al vulpiei de te miri unde, te si sperii, ramai surprins laughing, pentru unii, placut surprins laughing, asa ceva ar fi o minune, iti dai seama laughing.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Nu la el rolling on the floor la sotul vulpitei. Viorel

uite aici https://youtu.be/SFIPN3UwUmg
a fost in top 1 sau 2 aproape o saptamana happy

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu piesa; la Viorel ma refeream.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Da la viorel ma refeream, celalalt e balaur cu,, bolnavi de cardieni : ))

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia auzi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

La mine in oras sunt multi indieni studenti la medicina, plus ca indienii au actori/actrite "mari" in adevaratul sens al cuvantului ce le o adus prestigiu. eu personal am cunoscut un tigan indian era la drept, o devenit avocat era foarte smart, avea o cultura generala bogata nu gluma.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Știam ca ăia mai negruți de la medicina sunt arabi dar daca zici tu.or fi si indieni. laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Arabii au un ten relativ putin mai white decat al indieniilor desi nu e o regula, nu eu spuneam de cei de la mine din town, evident sunt si arabi si africani, dar noi vorbim de indieni. happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Legat de ce spuneai in intrebare daca pot fi mai civilizati ca tiganii, depinde, nu e o regula care sa spuna ca unii sunt mai educati decat ceilalti. In general daca stai sa te uiti asa de departe la ei ai putea observa ca in anumite lucruri sunt la fel

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu chiar, unii rromi sunt blonzi cu ochi albastri, "albi ca branza ", la indieni nu prea vezi albi doar daca sunt mulatri.nu toti tiganii sunt nigga' big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu am vazut tigan alb, sau poate era alb dar din cauza mizeriei nu i se vedea culoarea naturala big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hmmm pare un feedback cu atac rasist. sunt ogramada de tigani albi,, mai ales gaborii, majoritatea sunt albi, pai nu recunosc ca sunt tigani din cauza prejudecatilor, dar sunt tigani care arata exact ca Romanii si nu au deloc accent de tigani. pai andra bate spre alb si e Rroma la fel si banica jr. senatorul madalin voicu e rosu ca racul nu e deloc negru.
analfabetul asta functional e white (rosu )
https://youtu.be/-UtZO9kTSE4

eu am cunoscut tigani blonzi cu ochi albastri si am vazut si pirande albe mai ambe ca unii Romani sunt peste tot, nu ai tu fler.eu imi dau seama dupa mutra indiferent ca e white sau viceversa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eh..nu-s rasista...decat asa un pic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incepem cu separarea oamenilor pe etnii. Am cunoscut romi mai civilizati decat albi romani.
Daca incepem cu traiul lor sarac, este pentru ca societatea i-a izolat cu reguli rasiste.
Romanul fitos este mai periculos decat un rom sarac, si este considerat mai civilizat si educat?