| anonim_4396 a întrebat:

Instagramul poate bloca automat cautarea unui nume? Deci pe un cont nou am cautat mai multe ori un nume la care au dat mai multe rezultate, fara sa interactionez cu persoanele respective. Iar acum cand dau click pe nickurile respective imi apar la cautari dar nu mi se deschide pagina lor ci arata doar ca e in curs de deschidere, da la infinit.
Nu are cum persoanele respective sa ma fi blocat ca atunci nici nu le mai vedeam, or fi ceva sistem automat anti-spam?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spo0ky, haide că am aflat! happy
Când se abuzează de ceva, se întâmplă acest lucru. La fel e si pe Facebook, orice acțiune are o limită, iar când se depășește, vor apărea restrictiile, care pot duce pana la suspendarea contului.

https://imgur.com/a/8zkMCsf

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Desi nu am adaugat nici un comentariu sau ceva pe numele respectiv, doar am dat cautare de repetate ori

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, stiu. Nu se mai permite niciun abuz. Regula asta e nouă pe platforma lor.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"Instagramul poate bloca automat cautarea unui nume?"

Nu, nici vorbă! Poate ca e vorba de probleme tehnice.
Incearca sa dai si un restart la telefon că poate, cine știe...