| Roxana666667 a întrebat:

Intalniti des oameni foarte rai, fara sa le dati motive sa fie asa?

24 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna! Nu am intalnit des astfel de oameni, dar nici prea rar. Dar eu incerc sa-i inteleg si sa le gasesc circumstante atenuante. Fiecare om are un motiv pentru care e bun sau rau, poate unii au o viata grea, multe si grele probleme si ei, fiind mai slabi din fire, ii coplesesc si ii schimba in rau, din pacate. E drept ca mai sunt si oameni care se nasc asa, insa cred ca nici acestia nu vor sa fie rai, nu cred ca si-au propus asta. Dumnezeu ne-a invatat sa-i iubim si pe ei si sa-i iertam si sa-i acceptam asa cum sunt, asa cum face si El cu noi. Asa gandesc eu, acum fiecare om gandeste si procedeaza asa cum doreste. Sper ca ti-am fost de folos! Te pup cu drag si iti doresc, din suflet, sa ai o dupa-amiaza linistita si un weekend minunat! kiss Pa, pa!

| Roxana666667 explică (pentru emy):

Multumesc frumos pentru raspuns, esti o draguta!?

| emy a răspuns (pentru Roxana666667):

Nu ai de ce, draga! happy Si eu iti multumesc frumos pentru compliment! Sa ai o seara frumoasa si o noapte linistita! Te pup cu mare drag! kiss

| RAY a răspuns:

Rai sau prosti? a fi rau cere inteligenta a fi prost nu cere inteligenta, da prosti intalnesc, traim intr-o tara de clovni tristi

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu neaparat ca cere inteligenta, ci este un prost crescut si certat cu societatea.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Man sunt persoane crescute la casa de copii fara nici un fel de educatie care au un comportament mai moral ca uni crescuti cu educatie,tine si de cat de mult te duce capul, un om inteligent nu jigneste, gandeste rational, asta e un fapt, oameni prosti sunt condusi de instincte primitive nu de ratiune

| Roxana666667 explică (pentru RAY):

Am vazut cazuri in care medicii se comporta urat cu oamenii saraci, in special de la tara.Desi sunt oameni educati, comportamentul lasa de dorit.Cu siguranta conteaza si educatia, dar si felul omului de a fi.Acest lucru nu poate fi cizelat prin studii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Roxana666667):

Omul nu te ajuta si nici nu se poarta frumos, daca nu ii aduci si tu un beneficiu.
Un om de la tara sarac, este catalogat ca fiind sarac sub medie, chiar daca este educat. Neaducând prea multi bani spitalului, logic ca nu se comporta doctorul exemplar, daca ar fi fost un parlamentar, cum se comporta doctorul? Tot asa, nu prea cred, asa e lumea in care traim, trebuie doar sã o accepti.

| Roxana666667 explică (pentru anonim_4396):

Foarte bine spus.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Conteaza caracterul in primul rand, e drept ca un om educat, civilizat este un om mai bun, mai daruitor, fata de unul care e stana de piatra si poarta o ura,, dar si inteligenta joaca un rol important, asta nu inseamna ca unul rau e si destept, poate sa fie prost de nimereste gropile.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Nu vreau sa spun ca cei inteligenti sunt rai sau buni nici invers, totul e relativ

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ce parere ai despre cei care te jignesc virtual?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Niste ghertoi fara educatie, se vede nivelul lor de cultura de la o posta, dar tu?

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ratati generatiei actuale, apreciez critica pozitiva, dar jignirile nu sunt critici

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu-mi bat capul cu nulitatile astea primitive, am fost injurat virtual de nenumarate ori, doar ma amuzam apoi, chiar n-as putea sa ma cobor la nivelul lor.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Asa e, sambata te uiti la finala?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Cel mai probabil imi voi face timp sa ma uit la meci,, sper sa bata Liverpool, mi s-a luat de mizeriile spaniole.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am intalnit recent niste tentative de oameni rai.
Normal imi place sa ma bat in rautati, dar de data asta chiar nu aveam cu cine, era pacat sa le arat ca i-am observat.
Deci, nu.
Probabil se vede pe mine ca abia astept.

| Freya1 a răspuns:

Da

| SilentRain a răspuns:

Nup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamnã om rãu?

| m1dn1gh7 a răspuns:

Oamenii din jurul tau nu functioneaza dupa bunul tau plac, are fiecare problemele lui si piticii lui de pe creier.

| 2k18Tpu a răspuns:

Da