| Paul754880338 a întrebat:

Internetul, aceasta minunata posibilitate de a comunica si a accesa informatii se transforma zi de zi, otravit fiind de cei ce vor sa faca doar bani din reclame, minciuni, stiri false sau prezentate cu mult subiectivism si penibile proceduri de a pacali pentru bani. Cat la suta credeti ca sunt lucruri reale si cat la suta sunt falsuri? Va arata mai bine sau mai rau in viitor? Cand ati comunicat ultima data, prin acest intermediu, cu o persoana necunoscuta, dar compatibila si reala, adica ce nu dorea sa vanda ceva sau sa obtina ceva beneficii in urma conversatiei?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Internetul, aceasta minunata posibilitate ...se transforma zi de zi, otravit fiind "
cele mai multe gratuități vin cu ceva la schimb (au totuși un preț)

| Andreeush a răspuns:

Păi tu vrei totul gratis?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Internetul (inca) este liber ofera, posibilitatea de a alege ce site folosesti pentru nevoile tale. Tot timpul a fost plin de scamatorii si va fi in continuare
Acum tu vorbesti de conversatii "matrimoniale" barbat-femeie. Dar ia in calcul ceva : ce fata decenta sta pe net, pe un chat special "matrimonial" pentru as-i gasi partener un necunoscut Lol, nu este realist
Fete normale gasesti pe siteuri gen Facebook, insta etc sau in Viata reala. Cele care intra pe situri matrimoniale intra numai Contracost.
Si eu frecventez siteuri erotice dar ma dispera cand aud pe unii intreband F sau B. wtf.