| NANANAHehh a întrebat:

Intr-o urna st.16 bile negre si 28 bile albe.Se extrage o bila. Probabilitatea ca bila extrasa sa fie alba este = cu...

15 răspunsuri:
| Yoคna a răspuns:

Draga meahappy citeste regulametul...NU ai voie sa iti faci teme pe TPU

| NANANAHehh explică (pentru Yoคna):

In locul tau mi-as vedea de treaba.si daca nu ai rasp.pentru intrebarea mea dispari.

| Yoคna a răspuns:

Esti cam trilulilu straight face Mai mergi pe la scoala!

| NANANAHehh explică (pentru Yoคna):

Tu m-ai reportat?

| Yoคna a răspuns:

Hai sa fim seriosi...Cum naiba sa nu fie de la temastraight face Sincer acum...ai pune pe TPU asa de plictiseala o problemastraight face?

| Jameson a răspuns:

7supra11

| NANANAHehh explică (pentru Jameson):

Rezolvarea

| Jameson a răspuns (pentru NANANAHehh):

28 supra 11+28 simplificam cu 4 =7 supra 11

| pcris a răspuns (pentru Jameson):

Mi-ai luat-o inainte. Explicatia am dat-o in acelasi timp dar... te-ai grabit nitel la ea... happy

| pcris a răspuns:

28/(16+28) = 0, (63)
sau
probabilitate de 63, (63)% sa iasa bila alba.

| pcris a răspuns:

Fetelor... Nu inteleg de ce va certati. Cine a zis ca este o tema si... cine verifica asta? Hai sa fim seriosi.

| NANANAHehh explică (pentru pcris):

Pai spune-i ei nu mie

| pcris a răspuns (pentru NANANAHehh):

Corect. I-am cam spus. Sper sa inteleaga. happy

Esti de acord cu raspunsul dat la intrebarea ta?