| hypothesis a întrebat:

Intr-o vara cate carti credeti ca puteti citi aproximativ?

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In jur de 5o de pagini pe zi. Daca insisti, se poate si mult.

| hypothesis explică (pentru neutrino):

Da,as vrea ca in aceasta vara sa imi rezerv timp pentru mai multe. Studiului/cititului unei carti i-as acorda un interval de 1-2 ore. Consider ca este suficient. Aflandu-ma la varsta de 17 ani, consider ca pot incadra aici si sportul-distractia/prietenii-treburi personale/chiar casnice.

| neutrino a răspuns (pentru hypothesis):

Foarte bine gandit, dar vezi sa nu uiti sa citesti!

| minrest a răspuns:

Citesc 40 intru-n an, acum depinde cat de lunga vrei sa consideri vara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de chef si interesul meu pentru carte si de timp. pot citi si 200 de pagini sau doar 10.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce carti citesti, daca este "Razboi si pace " degraba nu o termini, dar daca sunt in jurul de 100 de pagini, intro vara poti citi vreo 30.