| Isac_Ioan_1967 a întrebat:

Intreb pe cei care au bmv cu motor sub 2000 cat consuma un motor de 1600 la suta de km

1 răspuns:
| MrWZJ a răspuns:

Depinde de multi factori.
De exemplu, am mers de la Cluj-Napoca la Deva cu un BMW E36 din '98, motor de 1, 6 benzina, pe ploaie si am avut consumul undeva la 9...
Mergeam mai turat deoarece erau praf cauciucurile si aveam emotii.
In oras consuma undeva la 12-13...iar in afara, in conditii bune, undeva la 6-7.

__________________________________________________________________
Pe mine ma gasesti pe YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCEXCL4y9MfbEFDpMHwe3HNA