| anonim_4396 a întrebat:

Întrebare de curiozitate:

Voi credeți în prietenie după iubire?

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu se poate, dupa tradare sa ramai amic cu dusmanul, trebuie sa fi prost la cap (ca om sa accepti asta)

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Dar nu e vorba întotdeauna de trădare... uneori ajungeți la concluzia că ați ales greșit, atât. Ăsta e și cazul unei iubiri din adolescența mea.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

A fost in copilarie dar sant ca un procesator modern care nu uita niciodata trecutul. Daca ma anunta si zicea punem capac ca nu se poate din cauza distantei ramanem prieteni si poate ii dadeam alta sansa in viitor, dar nu merita si nici alta nu va avea parte de increderea mea. In siretele de la incaltaminte si cracii unei femei nu stii cand se desfac asa ca...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mai bine zis in pastrearea legaturii. Si nu, nu prea.

| Mosotti a răspuns:

Normal, de ce nu? Se poarta f bine in SUA si occident, multi nu se mai inteleg ca parteneri dar se intalnesc la petreceri, mese si cu fostul partener si cu actualul, deci raman prieteni.

Dupa mine iubire fara sa fie prietenie in primul rand, nu merge o relatie de calitate, dar prietenie fara iubire merge.

| Celcestietot a răspuns:

Greu sa se întâmple asta.

Răspuns utilizator avertizat
| SilentRain a răspuns:

Slabe șanse, cam greu dar nu imposibil

| Sofer a răspuns:

Nu cred. Pentru ca nu s-a întâmplat asta.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Chiar cunosc cazuri. Am cunoscut vreo trei cazuri care au divortat amiaili si au ramas prieteni. Unul - foarte curios - au divortat, s-au separat cateva luni si acum traiesc in concubinaj.

| Endoryus a răspuns:

Trebuie sa fii un terminat de o calitate superioara sa crezi in asa ceva.

| CleanHeart a răspuns:

Da
Dar dupa o iubire puternica nu am reusit sa raman prietena, mai degraba straina.

| alexalx1234 a răspuns:

Nu cred în iubire

| anonim_4396 explică (pentru alexalx1234):

De ce? Ai fost dezamăgit de multe ori?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred, dar exista mici excepții. Eu personal nu as vrea să mă mai întorc în tot ce tine de trecut sa mai depanez amintiri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nevah.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce iubire? Gen iubit-iubită? Da.
De fapt cred că trebuie să fii cel mai bun prieten cu toți cu care interacționezi.
Un om bun vede tot timpul ce este mai bun în cel din fața sa și încearcă să cultive acel lucru.

| troleibuz a răspuns:

Rar se nimeresc doua persoane mature care sa treaca peste si sa ramana amice. Oamenii sunt orgoliosi si razbunatori.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Nu

| CinevaAnonimă a răspuns:

Numai în cazul în care au fost prieteni foarte buni până să apară sentimentele.

| bettybetty a răspuns:

Da

| Cristian84 a răspuns:

Da se poate sa ramanem si prieteni de ce nu

| BecSpart a răspuns:

Dap. 100℅ am pățit și am rămas la fel de bun prieten cu acea fata. De parcă nici nu am fost împreună. Am uitat, simplu