| anonim_4396 a întrebat:

Întrebare în avans, de curiozitate : Dacă ai peste 30-35 de ani ca femeie, șansele de a-ți mai găsi partener pentru prietenie cu beneficii/relație de scurtă durată/aventuri de o noapte nu vor mai exista, indiferent cât de multe argumente sincere ar vorbi pentru a se face înțeleasă și a câștiga acel tip de relație, în ciuda vârstei înaintate?

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tinerii accepta. Cand aveam 20 ma uitam la femei intre 30 - 40 & acum avand peste 30 ma uit la tinere de 18 - 25. Noroc cu masina e magnet pentru ele sex garantat aleluia

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Eu nu conduc BMW și nici nu vreau.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei nu vrei orice om care aude ca iti place destrabalarea cu barbatii iti va zice pramatie life is life

| Drimmero a răspuns:

Daca arata bine vin ofertele garla si din stanga si din dreapta, ar avea de unde alege chiar si dupa 40 de ani. Sunt destule care arata bine si dupa varsta asta care se intretin si sunt atractive in special pentru tinerei. Citisem undeva ca dupa o anumita varsta femeile sunt constiente ca imbatranesc usor-usor si mai vor sa-si scoata la inaintare farmecul si atractia, e ceva pentru ego-ul lor, le arata ca inca nu sunt ''trecute''.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Aratatul ca aratat se aranjeaza cu orice, dar cu articulatiile si "lubrifierea" la varstele alea tradeaza si exista un mic risc de pierdere.E gresit spus?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Deja de la 30-35 iti faci griji de articulatii cand esti in floarea tineretii? de la 60 incolo ce mai zici

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai ai cam indus un raspuns prin intrebarea data.

Dar oricum, trecand peste asta... cum sa nu existe? Mereu exista orice varianta si orice sansa cand este vorba despre viata cuiva, despre orice, nu numai despre acele beneficii si de relatia de scurta durata.

Deci ca raspuns, cel mai probabil, dupa 30-35 de ani, poti sa gasesti un partener pentru acea relatie de scurta durata. Chiar mai multi parteneri, nu numai unul.

Zi faina!

| Mosotti a răspuns:

Daca femeia arata bine, sansele sunt mari, nu mici. Deci depinde de cat de bine arata acea femeie.
Si depinde si in ce mediu activeaza, adica sa fie barbati care vor asta.

| Freya1 a răspuns:

Femeile in general pot sa isi gaseasca un partener de sex si la 60 de ani daca vor.Parerea mea.

| Dismally a răspuns:

Ba gasesc fara probleme, mai ales aventuri de o noapte.

| gemeni6226 a răspuns:

Am 58 de ani si parteneri sexuali se pot gasi din toate categoriile de varsta oricind.Cu asta nu e nici o problema.Problema e daca asta nu iti mai face nici o placere si doresti sa gasesti un om cu care sa te potrivesti mental si la gusturi si sa fie dispus sa-ti fie doar tie prieten.Ei asa ceva e foarte greu de gasit.De zece ani sunt vaduva si asa ceva nu am gasit.Deoarece daca lui i-am fost ok nu mi-a fost el mie. Daca ma gindesc bine eu nu am fost niciodata refuzata doar nu ne-am potrivit si mi-am dat seama ca e mai bine fara.Desi e foarte trist sa nu ai parte de tandrete, atentie, dar asta e poate mor si ajung in rai si acolo sufletul va simti ce aici pe Pamint niciodata.

| Marius22222222222 a răspuns:

Iti explic eu

| Flavianadx a răspuns:

Sigur nu esti frate-miu? ca parca vorbesti ca el laughing
Eu zic ca raspunsul este da. Vei gasi si asta, daca iti doresti, atata timp cat nu fortezi lucrurile sa se intample.

| anonim_4396 explică (pentru Flavianadx):

Și ce vrei sa fac? Să aștept ca proasta? Caut, nu mă opresc!

| Pnin a răspuns:

Poti gasi oricand, dar crezi la 35 de ani iti arde de aventuri? Orice om normal vrea stabilitate.

| anonim_4396 explică (pentru Pnin):

E te ce? Fiecare simte și cauta ce vrea indiferent! Ce sa spun? Stabilitate, auzi la el.

| Pnin a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vrei o viata haotica, treaba ta. Sper doar ca esti constienta ca oamenii misto isi gasesc oameni misto destul de repede si aia care ramana singuri dupa varsta aia in 90% din cazuri sunt oameni plini de defecte si probleme la cap pe care nu-i suporta nimeni. Asta cu simtitul e o vrajeala.

| anonim_4396 explică (pentru Pnin):

Oameni cu probleme la cap, auzi la el. Bineînțeles, nelipsitele stereotipuri.

| PreaDistinsul a răspuns:

Pulai se gasesc tot timpul.