| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare mingia ce e?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

"Mingia" nu e nimic. MinGEa e chestia aia sferica pe care o plimba fotbalistii pe teren timp de 90 de minute si ceva si, uneori, o mai baga si in poarta.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un obiect cu care te joci I don't want to see.
xoxo
by zui

| sorin a răspuns:

O sfera.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mingia nu exista in limba romana. Daca te refereai la minge aceasta este: Obiect sferic (rar ovoidal), de diverse dimensiuni si greutăţi, confecţionat din cauciuc, piele, celuloid, material plastic etc. (umplut cu aer), care se foloseste în diferite jocuri (sportive), în gimnastica medicală etc.; balon
http://mingia.vocabular.ro/wordSearch.php?view=views/wordSearch. xsl&