| mgtow a întrebat:

Intrebare pentru cei care apreciau regimul nazist (epoca lui Adolf hitler). Daca aveti posibilitatea sa mergeti in trecut sa discutati cu Hitler ce propuneri/idei ii oferiti? Stiind ca in ziua de azi sistemul e ca naiba. Eu i-as zice sa nu atace europa nici USA nici URSS sa mai astepte putin pana isi dezvolta tehnologia militara, sa mai instruiasca militari si sa incheie un pact cu tarile din UE pentru a dezvolta un viitor prosper si civilizat in continua dezvoltare, au stiut sa faca drumuri, protejau animalele, investigau domeniul medical, faceau case faine, infrastructura buna, erau avansati in armament locul 2 pe langa americani poate chiar mai bine daca americanii nu stiau de bomba atomica. Nu a procedat bine cu ucisul evreiilor, putea sa-i puna la munca si sa le dea un salariu sau homosexualii si negrii la fel la munca cu ei era mai simplu asa doar cine omora sa fie executat si hotii lasati sa moara de foame, violatorii taiati la organele genitale laughing a pus mana aproape pe toata Europa, daca rusii si americanii isi vedeau de treaba lor noi nu emigram prin tari straine si eram linistiti acasa

6 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

''noi nu emigram prin tari straine si eram linistiti acasa''
Probabil că nici nu ne-am fi născut pentru că ei luptau pentru spațiu vital (Lebensraum) și ăsta e motivul pentru care s-au lățit în est. Le trebuia pământul, teritoriul, nu oamenii, poporul cucerit. Mai ales că, oricum, din punctul lor de vedere, bolșevicii erau untermensch, suboameni, care nu meritau să trăiască. Și nu numai ei, ci și toți slavii în general, precum și evreii, țiganii, mongolii, tătarii și alte popoare care nu aveau nici o legătură cu rasa ariană. Probabil că ne-ar fi considerat și pe noi tot slavi, așa cum mulți au impresia până și-n ziua de azi.
Și tot s-ar fi ajuns la un conflict cu America pentru că, deși îi respecta pe britanici, pe americani îi considera un popor slab, pentru că erau atâția evrei în America și pentru că erau un amestec de rase.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Raven):

Vroiau sa transforme toata lumea in Germania. Deja planificau repopularea rusiei cu rasa superioara./Ariana
Ca fapt divers: istoricii au dovedit ca rasa ariana este un termen interpretat total gresit. nazistii dandu-i un nou inteles. Mare parte din oameni(exceptie asiaticii) face parte din rasa ariana pana si indienii. Si svastica provine din India.

| PainTech a răspuns:

"Daca aveti posibilitatea sa mergeti in trecut sa discutati cu Hitler ce propuneri/idei ii oferiti?"
Ce sa discuti cu el? Omul era nebun.

"daca rusii si americanii isi vedeau de treaba lor"
Daca tin bine minte operatiunea Barbarossa a fost declansata de Germania, nu de Rusia. Germania a atacat prima. Rusia nici nu se astepta. La fel si americanii. Au fost atacati de Japonia. SUA a incercat sa fie neutra cat mai mult timp posibil.

"au stiut sa faca drumuri"
Cu ce pret? Oamenii lor ( nu evreii, nu prizonierii. Oamenii lor, civilii ) mureau extenuati pe santiere din cauza conditiilor ( sau mai degraba lipsa lor ).

"noi nu emigram prin tari straine si eram linistiti acasa"
Crezi ca ii interesa prea tare prosperitatea altor natii? Nu nene, aveau grija de funduletul lor si furau la fel de mult ca celelalte puteri.
Care e primul lucru pe care l-a facut Germania dupa ce a invadat alte tari? A facut reforme care sa favorizeze populatia? A dat drepturi oamenilor? A modernizat infrastructura? Sau a furat in draci resurse?

Daca ar fi castigat Germania probabil ca lucrurile nu ar fi fost cu mult mai bine pentru noi.

"In ziua de azi sistemul e ca naiba."
Adevarat. Singurul lucru la care suntem ambii de acord.

| Panamax a răspuns:

Pe tine oricum te lichidau pe loc oricat ar fi fost de pacifisti.
Si pe buna dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar n-ai de istorie /biografie/ psihologie.
Si tot ce ai scris este absolut stupefiant, sfideaza realitatea/logica

Dupa primul razboi mondial, armata germaniei a fost redusa, numai pentru asigurarea ordinii publice. Hitler a incalcat tratatul de la Versailles. Si a marit/dezvoltat tehnologia militara
Tehnologia militara germana, nu era superioara altor state vestice:Franta, Anglia.
Infrangerea Frantei s-a datorat lipsei coordonarii armatei franceze.
Nici macar nu era motorizata, decat o parte. Mare parte din armata se deplasa calare.
Investigau domeniul medical: prin experimente pe oameni.
Cu ce ai scris tu, despre locuri de munca si restul de dupa, este absolut de tot rasul.

| mgtow explică (pentru anonim_4396):

Aberezi mai vezi documentarele si investigheaza. Neinformat esti tu