| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete /femei.Voi ați sta cu un băiat/bărbat care are probleme psihice gen depresie și anxietate, câteodată atacuri de panica? Ati considera o astfel de persoana diferita având aceste probleme? L-ați subestima sau nu ați face o diferență între un om sănătos și unul cu astfel de probleme? Ați considera nebuna o astfel de persoana asa în cât sa nu formați o relație cu el? Ar conta părerea lumii despre aceasta persoana pentru voi?

Răspuns Câştigător
| SilentRain a răspuns:

Si ce daca, toata lumea are pacate
Nu meriți sa suferi asa, dar nici sa mori nu e soluția
Nu uti dau voie sa te omori broken heart

57 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Daca acel om arata bine, da, ar sta! Si atat timp cat nu are tulburari de comportament, stie sa se poarte, sa comunice si asa mai departe. Asta stiu eu ca am intrebat cetava fete mai acum ceva ani. Adica daca nu are alte probleme decat depresia si anxietatea si uneori atacuri.
Din contra, o sa auzi "laaasa ca te ajut eu sa te simti bine..ai sa vezi...", chiar daca ii zici ca esti asa si pe dincolo, daca te place f tare, insista ea, nu sti tu ce face un fizic f atractiv!

Si daca te place f tare, nu mai conteaza parerea nimanui pentru ea.
Bine, sa fie depresie medie, nu severa, ca, cu omu ala n-ai ce face daca are severa.

Cat tine relatie nu se stie, dar cel putin la inceput accepta relatia.

Cam asta e, fizicul e proba eliminatorie.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Fizicul, si pentru unele $ depinde. Dacă arăți bine și ai personalitate viata ți automat mai ușoară, dacă ești frumos dar prost asa vei rămâne prost /frumos și singur. Da, la fizic trebuie sa lucrez mult la partea asta ca să arat măcar cum arătam, dar nu am motivație și energie.ma simt obosit, epuizat și dacă ma pun în pat ma ia somnul câteodată, ma simt asa de când mi o decedat mama, unii spun ca sunt urmările de la covid, apoi nici nu știu sigur nici eu ce este cert este ca trebuie sa renunț la xanax ca e clar ca nu face nimic. Maine o sa fac programare la alt medic sunt curios ce medicamente îmi va da, mâine sau poimâine sa aibă liber la programări, dar trebuie sa aibă. Nu ma aștept sa mi se vindece nici depresia nici anxietatea asta fiindcă mi s-a spus ca anxietatea e cronica, dar măcar sa fie moderata sa pot face unele lucruri în viata. Am văzut când arăți bine atragi sexul opus, e un avantaj, de când m-am îngrășat parca am devenit inexistent in ochii lor.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca fizicul e f bun, nu mai conteaza dolarii, iti dau ele chiar, nu e nici o problema.
Conteaza dolarii daca ea nu place pe acela si sta din interes in loc sa nu-l bage in seama.

Aia frumosii in general automat au personalitate, ca insasi frumusetea lor se traduce prin faptul ca au calitati masculine ancestrale.
Normal ca ai devenit inexistent in ochii lor daca te-ai ingrasat.
Pasii sunt asa:

1 - ocupa-te sa iti revii in mare parte ca se va putea, nu mai crede chestii care inca nu s-au intamplat.
2 - dupa aia vine totul de la sine, vei avea energie si vointa sa faci orice, nu merge in alta ordine.
3 - Odata ce arati bine ca inainte, vei avea si succes la femei macar si pentru relatii temporare.

Asta daca inainte aveai figura atractiva si ca slab fiind, ca daca n-aveai, e nasolie.
Da sa zici maine ce medicamente ti-a dat medicul sa vedem ce si cum.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Frumusețea boss nu tine de foame, dragostea trece prin burta. Dacă e frumos și nu are bani merge sa le pompeze o data de doua ori, dar majoritatea aleg pe cei stabili financiar nu de ăștia care sa plătească ele tot în locul lor.ca mai sus de astea care dau ele o fi, da rar, mici excepții, mai ales în vremurile astea cu pandemia nu mai tine frumusețea ci banul primează, cam asa stau lucrurile. Dacă e frumos și are și bani da, are avantaj. nu toți care sunt frumoși sunt deștepți, sunt mulți prostii, cocalarii nu sunt frumoși arata bine asta e altceva da cultura generala 0 și respect, dacă multe sunt proaste și aleg cocalarii asta e, asta spune multe despre ele, după tot ele se plâng ca au fost bătute sau șantajați sau băgate la vitrina, culegi ceea ce semeni. O sa spun, Maine sau poimâine, acum trebuie seroxatul sa îl întrerupt treptat, am aflat pe pielea mea ce înseamnă să întrerupi brusc.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta cu banii e mai dificil, asta este, trebuie sa aiba amandoi bani pentru trai, asta clar.
Dar sta si cu unu din ala daca moare dupa el, insa nu va dura mult, cand trece indragosteala, pleaca, asta clar.

Aleg cocalarii ca asa au fost programate sa aleaga, nu ca-s proaste. Nici nu pot alege de fapt! Nu-s de vina. Nici eu n-as putea sa stau cu una total neatractiva doar ca e cuminte, iti zic adevarul.
M-as duce cu cealalta si as sta pana cand si-ar bate joc de mine, cand incepe sa-si bata joc, as pleca. Dar tot m-as bucura de frumusete cat m-as bucura.
Ii vad f atractivi fizic pe cocalari si aia e.

Si inteligentele si proastele tot la cocalari se uita daca arata brici! Nu are leg inteligenta cu, creierul reptilian care stie legile atractiei alea care sunt.
Daca zice "aaa nu stau cu ala ca e.", inseamna ca nu-l place indeajuns.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

La punctul 2: NU vine întotdeauna totul de la sine. Omul trebuie să incerce să se automotiveze. Știi vorba: nimic nu pică din cer și: "God only helps those who learn to help themselves".

Nu figura e proba eliminatorie într-o relație. Degeaba are unul sau una o figură perfectă dacă emite aroganță, bădărănism, obrăznicie prin atitudine.
Eu personal aș alege un bărbat mai puțin atrăgător dar care să nu aibă vicii, să fie politicos, să emită energie pozitivă, și care să fie sufletist și isteț.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Te contrazic. Eu personal NU aș alege niciodată un cocalar, oricât de frumos și bogat ar fi el. Îti explic și de ce:
1 - N-aș putea să-i suport atitudinea de superioritate, aroganța și proasta educație.
2 - Dacă are vicii, nici atât.
3 - Oricât de frumoasă fizic ar fi o persoană, tot ajunge să scârbească până la urmă prin caracter și atitudine și tot singură va rămâne.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Îndrăgosteala da mai degrabă foamea, un telefon nou, etc, dacă e sărac nu jsi permite sa ii ia asa ceva, poate nu ști dar și alea din fundul gradinii se cred mai nou dive de la coada vacii și au pretenții la una la alta sa ii iei sa le duci sa le aduci de aceea spun ca degeaba e frumos ca în ziua de azi iubirea trece prin burta, nu mai sunt vremurile ce erau când conta sentimentele, respectul, acum banul primează, cu frumosul mori de foame dac nu are bani și atunci selectează unul average dar cu bani și care e papagal ca le plac si papagalii, le plac ăștia care le minte frumos, dacă nu au bani nu merge mult timp sa le ducă de nas cu vrăjeala lor. Acum nu putem generaliza, tu faci o mica greșeală, nu toate sunt la fel, asa cum nici noi suntem la fel, degeaba e frumos dacă are un caracter urat. Or fi programate da trebuia sa realizeze ca ăștia au un comportament bizar fata de cei cuminți care ii cred plictisitori din greșeli se învață, da vezi ca nu învață asta e chestia repeta aceleași greșeli majoritatea, acum depinde ca și ăștia cuminți pot ascunde o parte foarte dark, ști vorba aia mutu ' fu. pământul. Sunt fel și fel de relații de aia zic ca generalizatul nu isi are loc, e nefondat atât timp cât o grasa, betoniera (vecina ) sta cu unul skinny și am văzut multe cazuri.pe unele le interesează și inteligenta, ți am zis degeaba ești frumos dacă ești prost sau gunoi de om. Am fost și eu frumos stai Chill dar lipsea personalitatea adică nu eram fraier da nu nu eram nici cum arătăm cum trebuia sa fiu, eram timid, pudic, dacă am fost eu asa sunt și alții la fel sau mai rău. Atrăgeau fetele de nu ai mai văzut asa ceva fără sa ma forțez dar degeaba dacă eram timid, ogramada am pierdut din cauza asta în viata.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, cu banii asa e, trebuie sa aiba fiecare pentru trai decent, asta clar, si el si ea.

Nu realizeaza nimic ele, ca si daca realizeaza ca ala e rau tot la ala frumosu se duce, multe se lasa si batute doar sa fie cu ei, nu te pui cu natura!
Normal ca nu invata si ti-am zis si de ce.
Si va cauta alt frumos, si altul, si altul.
Toate femeile sunt programate la fel, toate vor frumusei, ca si barbatii, toti vrem frumusele, e vb de genetica aici.
Ca mie imi place un tip de frumoasa si tie alt tip de frumoasa, e altceva, insa tot nota mare sa aiba.
Adica figurile zic ca tip.

Da, daca e frumos si rau degeaba, asta nu merge pentru o rel serioasa insa cu din aia se cam duc cel putin la inceput.
Aia neatractivii, degeaba au caracter si-s cumintei si au bani mai multi, ca pe bune nu se duce cu ei nici la inceput nici una.
Si care castiga? Primul. Chiar daca nu sta cu el mereu, dar prinde perioade frumoase de iubire, sex si altele sincere.
Alalalt degeaba are bani daca e gol sufleteste, ala nu traieste practic.
Mai bine celalalt cu sal mai mic dar si plin sufleteste, la ala e un echilibru.

Oricat ne-am minti noi ca e asa, ca nu e asa, nu tine, asta e adevarul.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu știu sincer eu vad toți bărbații fiind urâți ca dracul. Eu unul as alege una de 7 dar cu bani decât una de 10 dar parașuta și asa gândesc și unele decât sa aleagă unul de 10 da cu caracter infect sau prost de bubuie alege unul de 7 - 8 de aia zic ca nu își are loc generalizarea ta, nu suntem toți la fel, nu gândim toți la fel, nu avem aceleași concepții, chiar dacă negi tu asta și bagi la inaitare genetica lucrurile la general nu stau chiar asa sunt excepții si excepții, după cum ți am zis una arata cât casa poporului și sta cu unul skinny ambii au studii superioare, ambii stau ok cu banii, tipul o iubea din liceu cam și pe atunci arata ca o betoniera. Am văzut și băieți urâți ca foamea cu fete frumoase și încă cati, cu grămada, aveau papagal, bani erau smecheri, degeaba esti frumos dacă ești fraier nu se uita nici dracul la tine dacă ești prost sau fără personalitate care e același lucru. Frumusetea oricum e trecătoare și e în ochii privitorului, dacă la o fata i se pare x frumos altei fete nu i se pare la fel.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu conteaza cum vezi tu barbatii, conteaza cum ii vad ele. Da, corect, majoritatea barbatilor is cam neatractivi, daca la asta te referi, e corect.
Insa eu ca barbat vad cand un barbat e atractiv, la aia trag femeile cu adevarat, cu ceilalti stau dintr-un interes sau altul.

Pai atractivitate se numeste si cand esti de un 7-8, nu am zis ca 10, insa nu 2! Era vb de cei de nota 2 aici, ca-s f multi asa!
Ce zic eu se verifica in realitate. Oricum si majoritatea fetelor au nota in jur de 7-8, insa foarte multi barbati au nota sub 5, si atunci apar problemele.
Aia pe care-i vezi tu urati, erau atractivi de fapt cat de cat, de aia stateau cu ele.
Un barbat cat atractiv, chiar si de 7-8, poate avea oricand femei si daca n-are multi bani, chiar daca are salariu mediu ca si ea.
Cand e placut reciproc, nu mai are nici o treaba papagalul, ca ambii abia asteapta reciproc sa faca celalalt primul pas, se comporta normal si ajunge, se imbraca normal si ajunge.

Ce e sub 7-8 incepe sa devina o problema pentru toti, astia suntem, chiar daca tu vrei sa te minti singur ca nu-s toti la fel.
Ce e frumos si lui dumnezeu ii place, sti cum se zice.
Ca se sta ca nu e altceva de ales, aia e altceva, dar nu la tipul asta de relatie ma refer.
Chiar un prof de fizica zicea "faci multe cu fizica dar mai multe cu fizicul".

Exista destui barbati de nota 2 care arata f bine ca oameni, dar sunt total neatractivi fizic la figura. Deci degeaba ii vezi tu bine pe aia, sau eu.
Ca mai sunt exceptii ca unu slab place pe una grasa, mai sunt, dar eu vb de majoritatea. Sunt si oameni slabi care au fantezia asta, le plac femeile grase, deci e normal si asta.
Unii iau obeze chiar!

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba vine de la sine, iti zic pe verificate, un om sanatos psihiatric si psihologic simte totul de la sine, e motivat de la mama natura, face chestii, are satisfactie din chestii, invata, munceste, e activ, nu poate fi lenes nici daca vrea. Simte si ce-i place ca si cariere, si-o urmeaza.
Tu n-ai vazut ca multi oameni isi traiesc viata fara sa-si puna problema sa se motiveze, etc?! Aia-s ok sanatosi.

Cand deja pui problema sa te automotivezi, ai probleme.

Nu esti tu constienta ca figura e proba eliminatorie dar si tu tot la frumusei iti zboara ochii! Bine, sa fie si cat de cat la caracter, asta clar. Normal ca daca e jigodia jigodiilor, nu prea merge, insa multe aleg si asa din pacate.
Merge si mai putin atractiv, dar nu deloc atractiv, e o diferenta!

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai tu, dar foarte multe nu-s asa.
Insa nu sti cum reactionezi, zici acum, dar cand se declanseaza indragosteala fara sa vrei (ca aia nu controlezi tu), uiti ce ai zis acum.
Asa zic toate ca nu vor ele cocalari, si cand se intampla, se schimba totul.

Dar ai dreptate in mod normal, n-ar trebui acceptati asemenea oameni.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sorry, sunt si eu purtator de oo, dar simt nevoia sa intervin. Intr-o mai mare sau mai mica masura am si eu problemele astea. Ce e important pentru majoritatea duduilor care sunt interesate in relatii pe termen lung nu e sa fii perfect, ci sa fii constient de problemele tale si sa nu fii sclavul lor. Deja daca discutam de o tipa care baga in seama gura lumii, asta din start nu se va uita la "ciudati" de genul. P.S. Pe anumite perioade poti bine-mersi sa simulezi ca nu esti asa cum esti. Daca intrebi, multi dintre cei din jurul meu vor spune ca sunt un personaj destul de jovial, optimist, alea-alea. Cu cit lasi mai putin sa te descopere altii, cu atit ai mai mult spatiu pentru tine si lumea ta. Se prea poate ca niciodata sa nu ai parte de cineva cu care sa imparti lumea asta. Impaca-te cu ideea si mergi mai departe. Intreaga viata e o minciuna, insa de regula cei care constientizam asta sintem considerati nebuni. Dure-m-ar. P.S. 2 Depresie/anxietate/atacuri de panica - toate au manifestari si cauze. Cel putin unele manifestari le poti elimina pe rind. Statul "in relanti" e unul dintre cele mai criminale cauze care amplifica afectiunile mentionate. Uite, eu azi am facut vreo 20 de kilometri pe jos prin padure, am vazut vreo 10 caprioare (in libertate), am cazut intr-un piriias de munte de era sa imi rup gitul, am facut o gasca de poze excelente, am reusit ca pentru cateva ore sa nu ma mai gindesc aproape deloc la chestiile din prezent si mai ales din trecut care au avut tendinta ca efectiv sa ma bage in pamint cu ceva luni in urma.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Știu ca te plângeai acum câteva luni dar nu știam/ știu despre ce era vorba. cred ca te refereai la familie nu știu, ai trecut printr o despărțire?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Despartirea care ma doare uneori mai mult si acum a fost mai mult ca niciodata a avut loc acum 20 de ani... problemele legate de familie acum le cam ignor. O sa ma ocup de ele anul asta, momentan ma lupt cu propria persoana pe plan profesional si pur si simplu. uman. Gen lipsa de chef de munca/dezordine. Care si astea tot din depresie vin...

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Înseamă ca o contat foarte mult acea persoana pentru tine dacă după 20 de ani te bântuie lipsa ei/lui. Ma gândesc ca e vorba despre taica tău sau maica ta, sau nu are rost sa mai întram în detalii dacă te o marcat și acum. Da, depresia de regula îți ia motivația și energia și nu prea scapi de ea cu una cu doua. Viata merge înainte cu bune cu rele. Mie mi o ucis mama de Crăciun acest virus nu am ce sa mai fac, mergem înainte ca tancurile rusești.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, pentru mine. Nu si invers. Bine, asta e documentat si de studii serioase ca dupa despartiri pe femei le doare in dos de fostul mai repede decat il doare pe el. Si oricum, a fost... ceva cu totul deosebit. Nu, nu e vorba de parinti. Inca sunt vii si destul de ok ei. Si EA e bine si ok, chiar daca nu s-a casatorit si nu are copii. Dar... intr-un final, o duce mai bine ca mine. A avut un scop si s-a tinut de el, chiar daca pentru asta a cam sacrificat viata personala intr-o mai mica sau mai mare masura.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ma gândeam eu ca la fosta te referi, și eu ma gândesc la fosta tot timpul și îmi blestem zilele ca mi am bătut joc, asta e omul din greșeli învață. Chestia e ca tu ai iubito mai mult de regula cam asa stau treburile unu din cei 2 iubește mai mult celalalt mai puțin, unul trece mai ușor peste, celalalt nu! Din păcate tu ai fost cel care a fost mai vulnerabil, important e ca ai părinții in viata, ca asta contează cel mai mult pana în final.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu e asa de simplu. E una dintre fostele. Si nu prea are logica. De fapt... nici nu trebuie sa aiba.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

P.S. Te poate ajuta sa discuti cu fosta. Sau sa ii scrii un email/SMS/ceva si sa ii zici ca iti pare rau, oricit de stupid ar parea. Bine, in viu grai e parca cel mai bine. Sa te auzi tu spunind ce a ramas nespus, oricit de stupid si inutil ar fi in momentul asta.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

20 de ani mi se pare exagerat de mult, nu știu ce ti o făcut acea ființă. Sa dai în depresie după atâția ani e și mai bizar pentru o fosta. Nu are, dar mintii nu ii poți dicta ce sa gândească, de fapt nu e asa de ușor. Nu am mai auzit de astfel de cazuri e ceva nou nu știu ce sa spun, reiese o trauna poate suna clișeul da cam asta reiese happy

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Are copil, sa măritat. Fata ca aceea nu o sa mai găsesc never în aceasta viata, ma suna tot timpul ea, nu o sunam eu, ma iubea da mi am bătut joc de ea. Eram și eu imatur, greșelile se plătesc. E fericita acum, eu tot trag câteodată chiar ochiul pe profilul ei de Facebook, ieri am visat-o nu știu cum naibii laughing am avut un anturaj dev2 lei și începusem sa ma schimb și eu în rău din fericire am scăpat de ei. Am avut șansa să o recucereasc din nou sa o fac interesata de mine da am dat cu piciorul unei relații reușite, serioasa. capul face capul trage. Era pocăita, fata liniștită, da nu am apreciat-o asa cum era ea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Reiese o trauma, poate suna clișeic*

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Faptul ca are copil si s-a maritat nu e neaparat relevant.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Gindind la rece, da, corect, si mie mi se pare exagerat de mult. Practic, aia 20 de ani parca nu ar fi fost si totul s-a intimplat ieri.

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

La depresii mai serioase si anxietati, fara tratament ai pus-o, cu tratament adecvat automat nu mai stai la relanti, de la sine o sa simti energie si dorinta sa te duci, sa faci, deci invers de cum zici.
Ca daca te fortezi sa accelerezi cu frana pusa (depresia nerezolvata), nu merge, te chinui si mai rau iti face.

E asa:

1 - Depresie si anxietate la bord
2 - Din cauza asta nu mai ai energie, chef de mai nimic, iti vine sa stai la relanti cum zici tu.
Daca incerci sa faci fortat alea, e nasol.
Daca tratezi, se rezolva punctul 1, si automat si 2 in mod automat chiar fara sa vrei tu, nici nu mai poti sta la relanti, una ca in primul rand nu o sa mai vrei asta, a doua, ca ai energie si tot care nu prea-ti permita sa stai.

Stiu destule cazuri cand psihologii recomandau sa faca aia aia ailalta fara trat, si stii ce s-a intamplat?
A fost ca si cum vrei sa mergi printr-un noroi care lent se intareste pana ramai pe loc. Se tot chinuiau sa faca aia si aia pana s-a agravat depresia pierzand timp pretios in care trebuia sa se trateze.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

De regula tratamentul ala cam induce somnolenta... daca te referi la consiliere, poate da. Poate ba. Eu am facut o tura de emocalm, acum o sa incep cu gingko biloba + emocalm. De cele mai multe ori e si de miscare, si de alimentatie, si de hidratare, degeaba bagi doar terapie si chestii daca din viata ta totusi lipsesc niste elemente.

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu induce somnolenta, antidepresivele din clasa SSRI nu induc deloc somnolenta.
Daca se trateaza omul, de la sine vine totul apoi.
S-au pierdut multe de la boala, odata cauza rezolvata, dispar si efectele negative, depresia e cauza, nu invers.

Asta daca e ceva mai serios, ca daca e asa doar o suparare trecatoare, merge cum zici tu, sigur.
Si daca merge cum zici tu cu facut aia si aia, si naturiste, aia nu e depresie mai serioasa.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Depinde cred mult si de om. Daca eu am ceva ce m-a rascolit de j'de ani incoace dar mereu am gasit ceva cu care sa acopar... pana mai curand cand blabla, am mai povestit. Acum sunt pe panta ascendenta, doar ca... e si MAREA problema care inseamna inteligenta/perceptie. E misto sa fii optimist, sunt optimist, dar lumea asta SE DUCE DRACULUI. Nu ai cum sa ignori asta. Bine, ai si posibilitatea sa te cam doara in pix, dar vine perceptia din nou si vezi cum toti in jur sunt cretini, ignoranti, egoisti sinistri. Intr-un final, totul e fix nimic. Cam asta e concluzia.

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

La SSRI nu depinde de om, nu au mecanism de actiune pe receptorii H1 ca sa dea sedare, nu da la nimeni.
Sigurul efect nasol care da, exista si e neplacut la 95 % din pacienti este ca, ca cu SSRI nu prea mai f. Scade functia sexuala.
Insa daca iti revii, merita un timp sa iei ca apoi sa scapi si sa nu mai iei dar sa ramai binisor, se poate lua 1-2 ani, dar cunosc destui care dupa 1 an de un SSRI au ramas bine fara sa mai ia.

Pai cam asta e solutia, sa te doara in pix ca oricum nu ai ce face, asa ca te focalizezi pe traitul clipei, asa fac eu, sa te bucuri de chestii marunte de tot felul.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Daca iti fac o poza cu hoarda de chestii marunte de care ma bucur sau ar trebui sa ma bucur, te bucuri si tu, lol. Pe linga calculatorul meu vechi si de demult am primit pentru review doua mini PC-uri destul de infipte si foarte compacte, casti si tastaturi am sa imi fac magazin, si tot inainte. Plus ceva planuri de o car... wait, uite ce frumos a picat fisa. O sa pun niste intrebari pe aici, s-ar putea sa fie foarte util sa sondez publicul un pic.

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai pune intrebarile, deschide intrebare. Si vb acolo ca sa nu deviem de la subiect aici.

| Celcestietot a răspuns:

Fetele ar sta cu o asemenea persoana, doar sa nu dea in latura extrema de sa iti fie si frica sa te implici in asa ceva happy. Aproape toti oamenii mai trec prin perioade de genul si defectele sunt totusi normale in societate. big grin

| SilentRain a răspuns:

Depinde cat drag prind de el

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Ce bine ai raspuns, exact! In primul rand depinde cat de mult te atrage fizic, ca dragu asta cam de acolo vine in general.
Ca dupa aia vezi si caracterul care poate fi frumos, si iti place si ala, este altceva, dar fara fizic nici nu te mai intereseaza ceva. Nu stai cu unu sanatos care nu te atrage deloc fizic, damite cu unu bolnav.

| SilentRain a răspuns (pentru Mosotti):

Nu pot sa fiu ipocrita si sa zic ca aspectul nu conteaza, dar si caracterul joaca un rol important

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Asta dupa! Daca nu atrage deloc, nu te mai int nici un caracter, stii f bine chiar daca nu recunosti poate.
Fizicul e proba eliminatorie, nu insa si suficienta pentru o rel serioasa, asta clar. Insa fara fizic nu mai conteaza daca le are pe celelalte.

Conteaza caracterul? De aia multe fete misto stau cu smecheri rai? Sta cu aia ca arata f bine, cu tocilarii cuminti si destepti nu.
Deci...
De cate ori nu auzeam "ia uite sta cu golanelu` ala...ce o fi vazut la el nu stiu, sau sta cu ala care e al dracu, nu stie sa se poarte".
Si tocilaru cuminte si destept dar neatractiv fizic imbatranea dorind sa fie si el placut de una mai misto.

| SilentRain a răspuns (pentru Mosotti):

La fel ca tipele ales grase si ok, pe care nu le ia nici dracu laughing

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Pai normal ca nici la alea nu se prea uita multi. Asta e, nu trebuie sa ne amagim, fizicul e proba eliminatorie, nu are valoare egala cu celelalte calitati, mare atentie, asta putini inteleg.
E ca si cum vrei sa cumperi o masina care nu are rezervor de benzina.
Nu conteaza ce are pe ea, nu o iei ca nu merge.
Dar daca are combustibil, mai poti face rabat la un castofon, o boxa, etc.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Greșești. Frumusețea e în ochii privitorului. Degeaba e o persoană uimitor de frumoasă dacă este toxică și rea.

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Am o vecina betoniera si sta cu unul skinny se fac prea multe generalizări eronate pe aici.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Oamenilor le plac generalizării, evident ca realitatea nu se rezuma la opinia unui indivd
Suntem mult mai diversi

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Exact. Si eu arătăm ca un fotomodel dar degeaba dacă eram tăcut sau nu aveam vrăjeală aia de cuceritor.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Din pacate natura nu greseste, cand o persoana e f frumoasa, ia ochii celuilalt si de multe ori acel celalalt indura multe doar sa fie cu acea persoana, asta e realitatea!
Nu chiar in toate cazurile, dar in majoritatea cazurilor e cam asa.

Si multi baieti destepti cu de toate raman pe dinafara sau sunt folositi doar, pentru ca nu arata bine mai deloc adica atractiv zic la figura, ca, ca om poate arata f bine.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Da asta e putin ironic, ca sunt unii băieți urati cu spume si au iubite frumoase

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Am văzut și eu de aia nu isi are loc generalizatu despre acest subiect, fiecare cu norocul lui în viata. Sunt urâți dar probabil compensează ei cu ceva acolo happy

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil caracterul sau bani
Da cum esti tu fotomodel si singur, te-ai blocat grav la capitolul socializare?

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Arătam a fotomodel, dar depresia, sedentarismul ma nenorocit, arat ca un monstru OZN în sensul ca mam îngrășat 20 și ceva de kilograme, în viziunea mea atât asa, nu știu cum ma vad alții, dar unii am văzut ca au început sa ma facă gras, umflat laughing sa nu mai zic ca am fost și fotbalist, din păcate unii nu înțeleg cât e de grava boala asta depresia ca te nenorocește uneori pentru tot restul vieții și cu tratament și fără. Da, socializarea mi o pus capac, tind sa cred ca de acolo sa declanșat nu degeaba am primit ca diagnostic depresia relaționala deși eu cred ca e cronica având în vedere ca o am de 15 ani. Sunt singurul din familie căruia nu ii place sa socializeze, nu are prieteni, iubita, copil. fac umbra degeaba pământului, fur curent degeaba, mai bine imi era în cripta decât în viata, regret ca nu m-am sinucis pana acum sper sa am puterea într o zi sa o fac.nu mint ca nu câștig nimic am fost frumos poate ni fotomodel toate fetele se luau de mine în tramvai, pe strada, oriunde, după ce am luat-o pe aratura de la depresie si m-am îngrășat brusc am devenit inexistentlaughing sa slăbesc mi imposibil fiindcă mănânc pe baza de stres, depresie, singurătate, apoi când dau de oameni caut pretexte și tot la singurătate trag, rar se găsește cineva sa îmi facă o impresie buna, am o impresie foarte proasta despre romani si tigani.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum de ai ajuns asa sad
Ar fi pacat sa ajungi intre 4 scânduri, sau cel putin mie mi-ar părea rau
Cert este ca viata in sine este o mizerie, sper doar sa ca universul sa faca in asa fel sa iti mearga bine

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Din cauza păcatelor am ajuns asa, ma vor urmări toată viata. De aia în câteva luni o sa imi pun capăt, de o depresie ca asta nu o sa scap niciodată.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce daca, toata lumea are pacate
Nu meriți sa suferi asa, dar nici sa mori nu e soluția
Nu uti dau voie sa te omori broken heart

| zurick a răspuns:

Da, aș sta. Nu-mi pasă de părerea lumii și evident că nu e vorba de nebunie aici. Nu am obiceiul de a subestima oamenii, uneori îi supraestimez doar...

| anonim_4396 explică (pentru zurick):

Nu o fi, dar vezi tu din cauza depresiei cati sau sinucis.

| alina2k18 a răspuns:

Da as sta daca se trateaza.
L-as sustine si as fi alaturi de el din toate punctele de vedere.
De gura lumii mi se rupewinking

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Frumos răspunshappy

| AndrElle a răspuns:

Nu nu ar conta.

| ionicabubulina112112 a răspuns:

Atat timp cat nu se rasteste la mine nu vad o problema